«سیدروح‌الله حسینی» مدیرکل دفتر مطالعات، توسعه دانش و مهارت‌های سینمایی شد


با حکم حجت‌الله ایوبی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی، دکتر «سیدروح‌الله حسینی» به سمت مدیرکل دفتر مطالعات، توسعه دانش و مهارت‌های سینمایی و سمعی و بصری منصوب شد.

  به گزارش فارس، در متن حکم دکتر «سید روح‌الله حسینی» آمده است: «نظر به سوابق علمی و دانشگاهی و آشنایی و اشرافتان به مسائل سینمای ایران و جهان به موجب این حکم به سمت مدیر کل دفتر مطالعات، توسعه دانش و مهارت‌های سینمایی و سمعی و بصری منصوب می‌شوید.

امید است با بهره گیری از دانش و تجربه نیروهای کارآمد و بررسی عالمانه مسائل صنعت سینمای کشور، گام‌های مؤثری برای توسعه، روزآمدی و ارائه راهکارهای مناسب جهت حرکت پر شتاب به سوی "سینمای امید"بردارید. موفقیت‌های روزافزونتان را از خداوند متعال خواستارم».

دکتر «سید روح الله حسینی» متولد ۱۳۵۷ در خمین و دارای مدرک دکترای زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران است. او در حال حاضر مدیر گروه مطالعات فرانسه در دانشگاه تهران و مدیر کل آموزش بنیاد سعدی است.

از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به، دبیری تحریریه مجله فرانسوی زبان تهران در روزنامه اطلاعات و عضو هیأت مدیره انجمن علمی زبان و ادبیات فرانسه از ۱۳۸۸ تا کنون اشاره کرد.

Portfolio image