پیکر «حسن رضیانی» از مقابل خانه سینما تشییع شد


به گزارش خبرنگار سینماپرس، صبح یکشنبه ۹ شهریورماه پیکر حسن رضیانی بازیگر سینما و تئاتر از مقابل خانه سینما به سمت بهشت زهرا و دفن در قطعه هنرمندان تشییع شد.

در ابتدای این مراسم کامران ملکی، معون ارتباطات خانه سینما طی سخنانی گفت: هنرمندی که امروز به اینجا آمده هنرمند محبوبی است که بر دل مردم جای داشت. قلبش ایستاد اما هنرش نایستاد. او بعد از سالها دوری از هنر نشان داد که مردم این سرزمین از رفتن او سوگوار هستند.

وی ادامه داد: «خاطره رضیانی» دختر او در تمام طول زندگی پدرش شاهد یک زندگی سالم بوده است. من خاطرم هست زمانی که کودک بودم و با او برخورد می کردم، مرحوم رضیانی در اوج شهرت همانند آدم های ساده رفتار می کردند. در تلویزیون همه او را دیده بودند و او چهره شناخته شده ای بود. امروز یک انسان شریف از بین ما رفت. انسان متواضعی که هیچ توقعی نداشت.

در ادامه علی دهکردی نایب رئیس انجمن بازیگران گفت: من از طرف انجمن بازیگران درگذشت این بازیگر سینما را به جامعه هنری و خانواده او تسلیت می گویم.

وی در ادامه عنوان کرد: موقعی که برای خداحافظی جمع می شویم علاوه بر ادای احترام به این هنرمند به نوعی به خاطرات شخصی خود احترام می گذاریم. حسن رضیانی از بازیگران قدیمی هستند که مسیر جاده‌ای را هموار کرد که ما بتوانیم امروز در آن قدم بگذاریم.

گیتی معینی یکی دیگر از چهره هایی بود که در این مراسم طی سخنان کوتاهی گفت: تشکر می کنم از این بزرگانی که در این مراسم حضور پیدا کردند. قطعاً خداوند این عمل خیر شما را می بیند و این حضور شما ثبت خواهد شد. دوربین های خداوند خیلی اقتدار دارند و این لحظات را ثبت می‌کنند. این اتفاق برای همه ما می افتد و باید در این روزها در کنار هم باشیم. برای آسایش روح مرحوم حسن رضیانی دعا می کنم.

علی دهکردی، پرستو صالحی، گیتی معینی، هوشنگ حمزه ای از چهره هایی بودند که در مراسم تشییع پیکر مرحوم حسن رضیانی حضور پیدا کردند.

مراسم ختم آن مرحوم چهارشنبه ۱۳ شهریور از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹ در مسجد حجت بن الحسن واقع در خیابان سهروردی برگزار خواهد شد.

Portfolio image