آقای دکتر همراه با جکی چان و بلموندو از 16 مرداد در شبکه نمایش


آقای دکتر همراه با جکی چان و بلموندو از 16 مرداد در شبکه نمایش

از روز شنبه 16 مرداد، شبکه نمایش سریال آقای دکتر به همراه مجموعه فیلم های جکی چان و مروری بر آثار ژان پل بلموندو  بازیگر شناخته شده فرانسوی را آغاز خواهد کرد.

سریال آقای دکتر  (Good Doctor) محصول سال 2013 کره جنوبی، از ساخته های موفق این کشور در ژانر پزشکی است. سریال در 20 قسمت توسط کی سو مین ساخته شده و  سعی دارد به نوعی از کودکان مبتلا به اوتسیم حمایت کند.

داستان سریال آقای دکتر ، به زندگی "پارک شی اون"، جوان مبتلا به اوتیسمی می پردازد که با وجود نبوغ و توانایی های پزشکی، در برقراری ارتباطات اجتماعی با بقیه مشکلات فراوانی دارد. چان یون سو، بهترین رزیدنت بخش اطفال بیمارستان که سال بالایی پارک شی اون است سعی دارد به او کمک کند تا از گوشه گیر شدن و تنهایی او جلوگیری کند.

آقای دکتر موفق به دریافت 15 جایزه از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن جشنواره کی بی اس در سال 2013 شده است.

این سریال هر روز ساعت 19 از شبکه نمایش پخش و روز بعد ساعت 3 بامداد و  13:30 تکرار خواهد شد.

حضور هم زمان جکی چان  و ژان پل بلموندو از 16 مرداد

چان کونگ سانگ مشهور به جکی چان متولد 1954 در هنگ کنگ است. جکی چان در جوانی به عنوان سیاه لشکر در فیلم های اژدها وارد می شود و خشم اژدها به ایفای نقش پرداخت. با آغاز دهه 70 میلادی جکی خیلی سریع راه های پیشرفت در سینما را طی کرد و در انتهای این دهه تبدیل به چهره ای شناخته شده در سینمای شرق شد. در طول حدود 50 سال فعالیت سینمایی جکی در بیش از 130 فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده و کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی آثار زیادی را بر عهده داشته است. شبکه نمایش از 16 مرداد پخش فیلم های این بازیگر هنگ کنگی را آغاز خواهد کرد. استادی با پنجه های شکسته (Master with Cracked Fingers)،مار در سایه عقاب (Snake in the Eagle's Shadow)، استاد جوان (The Young Master)، کونگ فو کار زبل (Half a Loaf of Kung Fu)، پنجمین اژدها (To Kill with Intrigue)، پروژه آ 1 (Project Aپروژه آ 2 (Project A2) فیلم های این هفته شبکه نمایش هستند که از مجموعه آثار جکی چان پخش خواهد شد.

ژان پل بلموندو  متولد 1933 فرانسه از مشهورترین بازیگران فرانسه و اروپاست. آغاز راه بازیگری بلموندو  از بخت خوب وی همراه با بازی در آثار  کارگردانان بزرگ بود. فیلم از نفس افتاده (Breathless) اثر ژان لوک گدار  و دو زن (La ciociara) اثر ویتوریا دسیکا و لئون مورن (Léon Morin, prêtre) ساخته ژان پیر ملویل در فاصله سه سال تجربه ای بزرگ برای بلموندو فراهم آورد. همین مسئله باعث ادامه همکاری وی با گدار و ملویل در فیلم های بعدی شد . او در فیلم کلاه اثر ژان پیر ملویل در قامت یک ستاره بزرگ ظاهر شد در حدی که این فیلم را می توان یکی از بهترین بازی های او دانست. در سال های بعد و از دهه 70 تا 90 بلموندو در فیلم های زیادی ایفای نقش کرد ولی با بالاتر رفتن سن تصمیم گرفت بیشتر بر روی تئاتر متمرکز شود. در سال 2011 جشنواره کن فرانسه جایزه افتخاری خود را تقدیم بلموندو کرد و وی را در کنار  وودی آلن و کلینت ایستوود قرار داد. امسال نیز جشنواره ونیز ایتالیا در هفتاد سومین دوره خود قصد دارد از این بازیگر کهنه کار به پاس یک عمر فعالیت هنری قدر دانی کند.

آثار ژان پل بلموند را هر شب ساعت 1 بامداد و در قالب برنامه سینما کلاسیک خواهید دید. برنامه سینما کلاسیک روز بعد ساعت 7 صبح و 17:15 تکرار می شود.

لازم به ذکر است که سریال آقای دکتر، مجموعه فیلم های جکی چان و مرور آثار ژان پل بلموندو ، با قاب 16:9 و کیفیتی متفاوت با گذشته به نمایش در می آیند.

Portfolio image