شبکه نمایش و پخش آثار منتخب سینمای انگلستان در قالب "سینمای ملل"


 

انگلستان از آغاز شکل گیری سینما تا امروز در حوزه هنر هفتم حضوری فعال و باثبات داشته است و کارگردانان انگلیسی همچنان به ساخت فیلم های دارای مضامین متمایز با سینمای هالیوودی ادامه می دهند. به طوری که آثار این نوع سینما حتی در کشورهایی چون هندوستان و نیجریه که مستعمره آن بوده اند، قابل مشاهده است. بنابر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه در قالب بخش " سینمای ملل" با هفت فیلم سینمایی که از ۳ شهریور هر روز ساعت ۱۹ پخش خواهد شد به بررسی سینمای این کشور می پردازد.
عناوین این فیلمها شامل"اتحاد"، "سوئینی"، "چیتی چیتی بنگ بنگ"، "سومین ستاره"، "پایان نا خوشایند"، "سر بزنگاه" و "حلقه" می باشند.

فیلم سینمایی"چیتی چیتی بنگ بنگ" روز دوشنبه 5 شهریور ماه روی آنتن شبکه می رود.
"چیتی چیتی بنگ بنگ" یک فیلم موزیکال به کارگردانی کن هیوز محصول۱۹۶۸که بر پایه ی داستانی به همین نام است. فیلم چیتی چیتی بنگ بنگ داستان مخترعی با بازی آنتونی وان دایک یک ماشین مسابقه را تعمیر می کند و به آن ویژگی ها و قدرت های جادویی می بخشد. سپس به صاحبان ماشین کمک میکند تا شورش موفقی را علیه ملکه ی سرزمینی که از بچه ها نفرت دارد به راه بیندازند و…

فیلم سینمایی"پایان ناخوشایند" روز سه شنبه ۶ شهریور پخش می شود.
این فیلم در سال ۲۰۱۳ با ژانری درام و کمدی به کارگردانی جان مک کی برای سینمای انگلستان ساخته شد .
داستان فیلم"پایان ناخوشایند"درباره چاپ اولین کتاب یک نویسنده زن جوان توسط یک ناشر مرد جوان است. ناشر بدون اطلاع نویسنده عنوان کتاب را تغییر می دهد. همین امر باعث می شود نویسنده دیگر علاقه ای به ادامه کار با این ناشر را نداشته باشد اما ناشر تمام تلاش خود را می کند تا او بازگردد.
سینمای ملل و فیلم های برگزیده سینمایی انگلستان از شنبه ۳شهریور تا جمعه ۹شهریور ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش شده و ساعت ۴:۳۰ و ۱۱ روز بعد بازپخش می شوند.

 

 

Portfolio image