آثار سینمایی دو کشور برزیل و کوبا در قاب شبکه نمایش این هفته


بنابر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه در قالب بخش "سینمای ملل"، این هفته به مرور آثار سینمایی کشورهای برزیل و کوبا می پردازد. هفت فیلم سینمایی از این دوکشور، شنبه ۱۷ شهریورماه هر روز ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد .
عناوین این فیلمها شامل "مرگ یک بروکرات"، "دوازده صندلی"، "گاوچران کوچک"، "پلیس ویژه"، "آسپرین و لاشخورها"، "درخت پرتقال شیرین من "و"سائو برناردو" می باشند.

فیلم سینمایی "مرگ یک بروکرات" نمونه‌ای برجسته از فیلمهای دهه شصت سینمای کوبا ست که روز شنبه ۱۷ شهریورماه پخش می شود.
مرگ یک بوروکرات یک فیلم کمدی محصول ۱۹۶۶ کوبا به کارگردانی توماس گوتییرز آلئا ست که وی در آن به تمسخر بوروکراسی کمونیستی و الگوهای سرخ در این نوع حکومت می‌پردازد و چگونگی تأثیر این نوع بوروکراسی را بر زندگی مردم عادی بازگو می‌کند. این فیلم نشان می‌دهد که مردم در این نوع حکومتها، فقط برای اینکه بتوانند به زندگی عادی خود ادامه دهند، ناچارند که تا چه حد به اتلاف وقت بپردازند و چگونه مجبورند که بر موانع متعدد حاصل از بوروکراسی پوچ حزبی غلبه نمایند. فیلمی مملو از صحنه‌هائی که ادای دین مستقیم به کمدین‌های دوران صامت، مثل لورل و هاردی و هارولد لوید است. اما در عین حال که کمدی بزن‌بکوب و کلاسیکی است، بوروکراسی نفس‌گیر در کوبای کمونیستی را نیز زیرکانه هجو می‌کند. این فیلم توانست به عنوان فیلم متفاوت جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری را بدست بیاورد.

فیلم سینمایی ”دوازده صندلی” فیلم درام و کمدی روز یکشنبه ۱۸ شهریور
این فیلم به کارگردانی توماس گوتییرز محصول ۱۹۶۲ که این فیلم در سبک درام و کمدی است.
هیپولیتو" بر بالین مادر زن در حال احتضارش می فهمد که او تمام جواهرات خانوادگی را در استانه انقلاب کوبا دریکی از دوازده صندلی اتاق نهار خوری پنهان کرده ولی کشیش پیش ازاو این خبر را شنیده است. هیپولیتو ازیک طرف و کشیش از طرف دیگر جستجویی طولانی را به دنبال تک تک صندلی ها آغاز می کنند...

فیلم سینمایی"گاوچران کوچک" دوشنبه ۱۹ شهریور ماه به شبکه نمایش می آید.
فیلم سینمایی "گاوچران کوچک" محصول ۲۰۰۹ برزیل، به کارگردانی یرمیس موریرا است و ونسا جیاکومو و خوزه دی آبرو در آن نقش آفرینی کرده‌اند و سعید مظفری مدیریت دوبلاژ این فیلم را بر عهده داشته است.
این فیلم داستان پسربچه ای با نام رودیگو است که آرزو دارد گاوچران شود. رودریگو به همراه مادر خود در روستایی کوچک با نام ریو بونیتو زندگی می‌کند. در این دهکده سرگردی بازنشسته با نام باتیستا زندگی را برای اهالی از جمله رودریگو و مادرش سخت کرده است.

فیلم سینمایی "سائو برناردو" به كارگرداني لئون هرسمن محصول ۱۹۷۲ برزیل است .ايزابل ربريو، آتون بستوس و جوزف گوئر از بازيگران اين فيلم هستند که روز جمعه ۲۳ شهریور پخش می شود.
پائولو هونوريو جواني كه به خاطر ضرب و جرح در زندان است ، در مزرعه سائو برناردو كار مي كند. پس از دوران محكوميت با جديت تمام مشغول جمع آوري ثروت از هر راهي مي شود. بعد از مدتي او به فردي ثروتمند تبديل مي شود و موفق مي شود، مزرعه سائو برناردو را در ازاء بدهي لوييس پاديل ها صاحب مزرعه به چنگ آورد.
سینمای ملل و فیلمهای برگزیده سینمای کشورهای کوبا و برزیل از شنبه ۱۷ تا جمعه ۲۳ شهریورماه، ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش شده و ساعت ۴:۳۰ و ۱۱ روز بعد باز پخش می شوند.

Portfolio image