شبکه نمایش و پخش آثار منتخب سینمای ایرلند در قالب "سینمای ملل "


ایرلندی ها در این هفته شبکه نمایش

بنابر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه در قالب بخش سینمای ملل با پخش هفت فیلم سینمایی که از ۱ دی  ماه هر روز ساعت ۱۹ پخش خواهد شد به بررسی سینمای ایرلند می پردازد.

شنبه ۱ دی :
فیلم سینمایی "فیلمی با شرکت من" در ژانر حادثه ای  به کارگردانی یان فیتزگیبون محصول ۲۰۰۸ است.

مارک و جیک تصمیم دارند فیلمنامه ای بنویسند و فیلمی بسازند اما سوژه جذابی به ذهنشان نمی رسد . روزی که مارک در خانه تنها بود در اثر حادثه ای باورنکردنی سگش ، دیوید برادر جیک و پیرس می میرند . بعد از آمدن جیک مارک موضوع را با او در میان می گذارد و در همین ساعت همسر مارک هم از در وارد شده و با دیدن جنازه ها او هم افتاده و می میرد . آنها جنازه ها را در ماشین گذاشته و از دره به پایین پرتاب میکنند و...

دوشنبه ۳دی:
فیلم تحسین شده "پای چپ من " در ژانر درام به کارگردانی جیم شریدان و هنرنمایی دانیل دی لوئیس  محصول ۱۹۸۹ است . این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای دانیل دی لوئیس و همچنین جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای برندا فریکر و جایزه بهترین فیلم حلقه منتقدان فیلم نیویورک در سال ۱۹۸۹ به فیلم پای چپ من اهدا شد.
این فیلم داستان زندگی کریستی براون است که مبتلا به فلج مغزی است و تنها می‌تواند پای چپ خود را حرکت دهد. فیلمنامه  این اثر  از کتابی به همین نام، نوشته کریستی براون اقتباس شده است.

 

چهارشنبه ۵دی:
فیلم سینمایی "مغازه عتیقه فروشی " در ژانر علمی و تخیلی به کارگردانی براین پرسیوال محصول ۲۰۰۷ است.
فیلم مغازه عتیقه فروشی  درباره ی نل کوچولو در یک مغازه‌ غم انگیز و فقیر عتیقه ‌فروشی با پدربزرگش زندگی می‌کند. جوانی و شادابی او با اشیای کهنه و قدیمی و گردگرفته‌ اطرافش فوق العاده تضاد دارد. نل با فداکاری از پدربزرگش مراقبت می‌کند. علت فقر پیرمرد کارهای گذشته‌ پسرش است که اکنون ناپدید شده است. پیرمرد از شدت فقر، مجبور می‌شود از دنیل کوئیلپ پول قرض کند.کوئیلپ به محض با خبر شدن از وضعیت پیرمرد اقدام به توقیف و مهر و موم مغازه‌ی عتیقه فروشی می‌کند. پیرمرد و نل کوچولو شبانه از لندن می‌گریزند و مجبور می‌شوند مانند گداها از این شهر به آن شهر بروند. تا اینکه…..

جمعه ۷دی:
فیلم سینمایی "پلیس گشت " در ژانر پلیسی  به کارگردانی جان مایکل مک دوناگ محصول ۲۰۱۱ است.
جری بویل بی حوصله , تنبل و منفعل در یکی از دهکده های ساحلی ایرلند است که قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه از آن دهکده برای حمل و نقل مواد مخدر استفاده  می کنند و پلیس های همکار جری به دلیل گرفتن رشوه به اعمال قانون در مورد آنها نمی پردازند . روزی جری و دستیارش با جنازه ی به قتل رسیده ای روبه رو می شوند و در پی آن یک مامور FBI وارد دهکده می شود تا باند قاچاق را متلاشی کنند . اما هیچ کدام از افراد پلیس به خصوص جری با او همکاری نمیکنند . اما با کشته شدن دستیار جری او به خود آمده و با مامور همه اعضای باند را می کشند و...

عناوین فیلمهای سینمای ملل این هفته،" فیلمی با شرکت من "، " آسایشگاه وودلین "، " پای چپ من  "، " اسب رویاها "، " مغازه عتیقه فروشی   "، " وقتی آسمان فرو می ریزد "و " پلیس گشت " است.
سینمای ملل و فیلمهای برگزیده سینمایی ایرلند از شنبه ۱ دی ماه  تا جمعه ۵ ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش شده وساعت ۰۳:۰۰ و ۰۹:۳۰ روز بعد باز پخش می شوند.

Portfolio image