فیلمهای چارلز برانسون، دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "چارلز برانسون" ، دربخش صحنه گران (مرور آثار)پخش می شوند.
چالز دنیس بوچینسکی معروف به چارلز برانسون  بازیگر سینما و تلویزیون بوده‌است. وی پس از فعالیت در صحنه‌ی تئاتر در دوران جوانی توانست در اواخر دهه چهل میلادی به نخستین نقش تلویزیونی خود دست یابد. برانسون به ویژه در دهه شصت و هفتاد میلادی از ستارگان موفق و محبوب فیلم‌های وسترن و اکشن محسوب می‌شد.
در سال ۱۹۶۰ برانسون در قسمت «زیگ‌زاگ» در مجموعه تلویزیونی «کشتی رودخانه» ظاهر شده و چندی بعد نیز نقشی به وی در سریال «جزیره نشینان» داده می‌شود. در همین دوران، وی موفق به جلب نظر جان استرجز شده و به همین دلیل نقشی به وی در فیلم "هفت دلاور" داده می‌شود که در آن وی یکی از هفت تفنگدار در فیلم است.
دو سال بعد، مجدداً برانسون توسط استرجز دعوت به همکاری می‌شود، اینبار برای فیلم "فرار بزرگ" در این فیلم، برانسون نقش یک زندانی آمریکایی را بازی می‌کند که در زندان‌های ارتش آلمان نازی اسیر شده و به همراه دوستانش نقشه فرار در سر می‌پروراند. در زمانی که برانسون در حال ایفای نقش در فیلم‌های سینمایی‌اش بود، حضور در تلویزیون را همچنان ادامه داده و در برنامه‌های مختلف دیگری مثل سریال امپراتور (۱۹۶۳ تا ۱۹۶۴) به ایفای نقش پرداخت.
در سال ۱۹۶۸ وی در فیلم کارگردان ایتالیایی، سرجیو لئونه به نام "روزی روزگاری در غرب "به ایفای نقش می‌پردازد. نقش‌آفرینی وی به قدری توجه لئونه را جلب کرده که در مورد برانسون می‌گوید: بهترین بازیگری بود که من تاکنون با وی همکاری داشتم.
در سال ۱۹۷۰ برانسون در فیلم فرانسوی "سوار بر باران" ظاهر شد. این فیلم موفق به کسب جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم زبان خارجی شد و در ۵۰ سالگی به گرانترین بازیگر بین‌المللی بدل شد.
مشهورترین نقش برانسون در سال ۱۹۷۴ و با بازی در فیلم "آرزوی مرگ" رقم خورد. این فیلم موفق‌ترین فیلم برانسون در طول مدت همکاری بلندمدتش با مایکل وینر نیز بود. فیلم "آرزوی مرگ" به قدری مشهور شد که فیلم‌های مختلف دیگری در مورد آن و در مورد ادامه داستان آن ساخته شد که در همه آنها خود شخص برانسون نیز حضور داشت.
چارلز برانسون در سال ۲۰۰۳ در حالی که به بیماری آلزایمر مبتلا بود در سن ۸۱ سالگی درگذشت .

"متخصص  "، "چینو "، "آرزوی مرگ "، "دوناتا و دخترش "، "تله مرگ "، "سرافراز "و "آفتاب سرخ " از جمله آثار مطرحی هستند که با بازی این بازیگر به ترتیب از شنبه ۸ تا جمعه ۱۴ دی ماه  ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند

Portfolio image