آثار نیکول کیدمن، این هفته در شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از  "نیکول کیدمن" در جدول پخش صحنه گران (مرور آثار) این شبکه قرار گرفته است.

نیکول مری کیدمن  بازیگر، تهیه کننده استرالیایی است . زمانی که شاگرد مدرسه ای بود عضو یک گروه تئاتر محلی شد و با تشویق جین کمپیون کارگردان برای اولین بار در فیلم سینمایی "درختچۀ کریسمس" (۱۹۸۳) حضوری موفق را تجربه کرد. وی حرفه بازیگری خود را در سال ۱۹۸۳ در استرالیا و با فیلم کریسمس بوش آغاز کرد. پیشرفت او در سال ۱۹۸۹ با بازی در فیلم مهیج سکوت قبرستانی و مینی‌سریال تلویزیونی بانکوک هیلتون آغاز شد. اولین حضور او در هالیوود در سال ۱۹۹۰، در فیلم مسابقه‌ای روزهای تندر بود که در نقش مقابل تام کروز قرار داشت. او در ادامه برای دستیابی به شناخت بیشتر به بازی در نقش‌های اصلی فیلم‌ پرداخت . کیدمن دو بار به‌طور متوالی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی کردن در فیلم "مولن روژ"۲۰۰۱ , و بازی کردن در نقش ویرجینیا وولف، نویسنده ی مشهور،  در فیلم ساعت‌ها (۲۰۰۲) شد،و منتقدین و تماشاگران را شگفت زده کرد و همچنین نامزدی گلدن گلوب هر دو فیلم را دریافت کرد.و توانست در سال ۲۰۱۰ به واسطه ی  بازی خوبش در فیلم "لانه خرگوش" نامزدی اسکار دیگری را به دست آورد.
در سال ۲۰۱۵، کیدمن پس از سال ها به صحنۀ تئاتر بازگشت و در وست اِند بریتانیا در نمایش "عکس ۵۱" در نقش دانشمند انگلیسی رُزالیند فرانکلین بازی کرد. این تئاتر به کارگردانی مایکل گرندیج به نقش فرانکلین در کشف ساختار دی ان ای می پرداخت. نمایش نقدهای درخشان و کیدمن چندین جایزۀ بهترین بازیگر زن تئاتر را دریافت کردند.
در فیلم "شیر" ۲۰۱۶، کیدمن در نقش زنی استرالیایی که یک پسر گم شدۀ هندی را به فرزندی می پذیرد، عملکردی تکان دهنده داشت. او برای این نقش آفرینی نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب و اسکار شد.

فیلم های ” لانه خرگوش ”، ” پدینگتون ”، ” کوهستان سرد ”، ” زندگی من ”، ” استرالیا ”، ” مترجم ”و” تهاجم ” آثاری هستند که با بازی نیکول کیدمن ، به ترتیب از شنبه ۶ تا جمعه ۱۲ بهمن  ، ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند.

Portfolio image