مرور آثار محمود کلاری،کارگردان و مدیر فیلم برداری سینمای ایران در شبکه نمایش


محمود کلاری، مدیر فیلم برداری سینما متولد سال ۱۳۳۰ است . وی علاوه ‌بر فیلم برداری به‌عنوان بازیگر، نویسنده و کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت دارد.او  کار حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۶۳ با فیلم ”جاده های سرد”  به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی آغاز کرد
از مهمترین آثار محمود کلاری می توان به فیلم های:مادر، ای ایران، ریحانه، لیلا،بچه های آسمان، جدایی نادر از سیمین، بادیگارد، بمب،یک عاشقانه و سرب اشاره کرد.
محمود کلاری تاکنون فیلمبرداری بیش از ۷۰  فیلم سینمایی را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است وتوانسته موفقیت های بسیاری را در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره فیلم فجر با دریافت ۴ سیمرغ، که از این لحاظ صاحب یک رکورد است را از آن خود کند. کلاری ،همچنین تندیس بهترین فیلمبرداری در جشن انجمن منتقدان سینمای ایران و قورباغه‌ی نقره‌ای نوزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی کَمِرایمِیج لهستان برای فیلم ”جدایی نادر از سیمین”  را از آن خود کرده است.
 
آثاری که از شنبه ۱۱ تا جمعه ۱۸خرداد، ساعت ۲۱با فیلمبرداری محمود کلاری از شبکه نمایش پخش می شوند، به ترتیب شامل فیلم های: بادیگارد، مرگ ماهی، استرداد، لیلا، دونفر و نصفی، ای ایران و همسر هستند.
این فیلمها ، ساعت ۰۴:۳۰ و ۱۱:۰۰ روز بعد باز پخش می شوند.
 

Portfolio image