مرور آثار "جمال شورجه" در شبکه نمایش


بنا بر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه برای پاسداشت جمال شورجه، کارگردان، تهیه کننده و نویسنده سینمای ایران، به مرور آثار وی می پردازد.

 

جمال شورجه متولد ۱۳۳۳ در زنجان و فارغ التحصیل لیسانس کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است. وی در سن ۲۳ سالگی و همزمان با شروع جنگ ایران و عراق با حکم ماموریت حوزه هنری به جبهه رفت تا  اتفاقات آنجا را مستند و ضبط کند.

بیشترین آثار او در زمینه دفاع مقدس است و فیلم هایی همچون  شب دهم، عملیات کرکوک، حماسه مجنون، وعده دیدار، یاس های پنهان و سی و سه روز را کارگردانی کرده است. فیلم سی و سه روز روایت بانویی مبارز در جنگ سی و سه روزه لبنان را روایت می کند.

 

 وی همچنین در سریال‌های پرطرفداری چون «مردان آنجلس» و «یوسف پیامبر» به‌عنوان مشاور کارگردان در کنار زنده یاد فرج‌الله سلحشور حضور داشت.کارگردانی پروژه عظیم «حضرت موسی (ع)» نیز  به این کارگردان سینمای ایران واگذار شده است.

 

لازم به ذکر است که جمال شورجه از اردیبهشت امسال دچار عارضه مغزی شده و در استراحت مطلق بستری است.

 

آثار جمال شورجه که از شنبه ۵ تا جمعه ۱۱ مرداد ماه، ساعت ٢١، از شبکه نمایش پخش می شوند به ترتیب شامل فیلم های: ۳۳ روز، باشگاه سری، دایره سرخ، خلبان، حماسه مجنون، شب دهم و نفوذی هستند که روز بعد در ساعت ۳ بامداد و  ۸ صبح بازپخش می شوند.

Portfolio image