آثار "برترین تنظیم کننده تاریخ موسیقی ایران " در شبکه نمایش


آثار "برترین تنظیم کننده تاریخ موسیقی ایران " در شبکه نمایش

 
بنا بر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش، این هفته در بخش صحنه گران به مرور آثار زنده یاد "ناصر چشم آذر" که یکی از تاثیر گذار ترین  آهنگسازان و تنظیم کنندگان در موسیقی پاپ، همچنین موسیقی بیکلام و موسیقی متن فیلم در ایران بود پرداخته می شود.
 
زنده یاد ناصر چشم آذر متولد ۱۰ دی ۱۳۲۹ بود و در کودکی ساز آکاردئون را برگزید. همراه آن تئوری های موسیقی را نیز فرا گرفت و  در ۱۳ سالگی جایزه ویژه موسیقی را در مقطع دبیرستان به خاطر نواختن آکاردئون دریافت کرد.
او از سال ۱۳۶۳ و با ساخت موسیقی فیلم سینمایی تاراج به کارگردانی ایرج قادری فعالیت خود را در زمینه موسیقی فیلم آغاز کرد.
 
از دستاوردهای هنری وی،می توان دریافت ۲ سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر برای موسیقی فیلم های" چشم شیطان" و "قارچ سمی" و کاندید سیمرغ از جشنواره فیلم فجر برای موسیقی فیلم های هامون وخواهران غریب و همچنین جایزه بهترین موسیقی فیلم برای فیلم خواهران غریب در جشنواره فیلم مالزی را برشمرد.
 
زنده یاد ناصر چشم آذر در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ به  علت سکته قلبی چشم از جهان فرو بست.
 

فیلم های" دیگه چه خبر"، "سوپر استار"، "ای ایران"، "تاراج" ، " چند میگیری گریه کنی"، خواهران غریب" و "سفر جادویی"  آثاری هستند که که با اجرای موسیقی این موسیقیدان به ترتیب از شنبه ۲۳ آذر ماه تا جمعه ۲۹ آذر ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش شده و در ساعت ۰۳:۰۰ و ۰۸:۰۰ روز بعد بازپخش می شوند

Portfolio image