هنرنمایی یک چهره‌پرداز در شبکه نمایش


هنرنمایی یک چهره‌پرداز در شبکه نمایش

‎بنابر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش، این هفته در بخش صحنه گران به مرور آثار ”مهرداد میرکیانی” چهره پرداز ایرانی پرداخته می شود.
 مهرداد میرکیانی طراح گریم سینما و تلویزیون، متولد سال ۱۳۴۲ دارای مدرک دیپلم در رشته‌ی اقتصاد است. او فعالیت هنری را از سال ۱۳۶۲ به عنوان پژوهشگر با مجموعه مستند معماری ایرانی و چهره‌پردازی را سال ۱۳۶۳ زیرنظر «جلال معیریان» و «مسعود ولدبیگی» شروع کرد. فیلم سینمایی وکیل اول (جمشید حیدری) آغاز فعالیت سینمایی وی با عنوان چهره‌پرداز به حساب می‌آید.
از مهم‌ترین آثار مهرداد میرکیانی می‌توان به فعالیت در سریال سه در چهار، سریال لیسانسه‌ها و فیلم آژانس شیشه‌ای اشاره کرد
وی این روزها بعد از سه دهه فعالیت یکی از چهره‌های شناخته شده و برتر در زمینه فعالیت خود است و بارها مورد تحسین و تقدیر جشنواره‌ها، منتقدان و سینماگران قرار گرفته است. در کلکسیون جوایز کسب شده توسط این هنرمند می‌توان به دریافت سه سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی جشنواره فیلم فجر برای فیلم‌های «خون بازی»، «به نام پدر» و «قدمگاه»، دو تندیس زرین جشن خانه سینما برای فیلم‌های «یک بوس کوچولو» و «گیلانه» و چندی دیگر اشاره کرد.

فیلم های قدمگاه، طلا و مس، بوفالو، مرگ ماهی، میهمان داریم، حوض نقاشی و قاعده بازی آثاری هستند که با هنرمندی این چهره پرداز ، به ترتیب از شنبه ۵بهمن ماه تا جمعه۱۱بهمن ماه، ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش شده و در ساعت ۰۳:۰۰ و ۰۸:۰۰ روز بعد باز پخش می شوند

Portfolio image