آغاز «سینمایش» همزمان با افتتاح جشنواره فیلم فجر


آغاز «سینمایش» همزمان با افتتاح جشنواره فیلم فجر
ویژه برنامه «سینمایش» همزمان با افتتاح جشنواره فیلم فجر از یکشنبه، ۱۲ بهمن ماه با موضوع تاریخچه چهار دوره از جشنواره فیلم فجر و چگونگی شکل گیری سیمرغ و نشان آن، پخش خود را آغاز می کند.

امیرعباس اشرف ـ مدیر تامین برنامه شبکه نمایش سیما ـ در گفت و گویی با ایسنا درباره محتوا و ساختار برنامه «سینمایش» توضیح داد: این برنامه کاملا معطوف به جشنواره خواهد بود و بر اساس تقویم و فهرست جشنواره پیش خواهد رفت؛ ضمن اینکه چون برنامه ای برای افتتاحیه وجود نداشت، پخشی هم نخواهیم داشت.

اشرف ادامه داد: با توجه به محدودیت هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده است، خود جشنواره هم محدودیت هایی خواهد داشت. کاخ جشنواره را در اختیار دو مکان قرار داده اند، پردیس سینمایی ملت برای رسانه های مکتوب و برج میلاد برای رسانه های دیداری و شنیداری. ما نیز در برج میلاد مستقر خواهیم بود. به همین منظور بر اساس پروتکل هایی که در جشنواره وجود دارد، کنداکتورمان را می چینیم.

وی درباره زمان پخش برنامه «سینمایش» گفت: این برنامه همزمان با آغاز جشنواره فیلم فجر از ( ۱۲ بهمن ماه) هر شب ساعت ۲۲ و ۳۰ قبل از باکس اصلی مان در ساعت ۲۳ روی آنتن خواهد رفت. برنامه شامل بخش های مختلفی است و بر گرفته از نام سیمرغ این بخش ها در قالب برنامه سینمایش چیده شده اند.

اشرف در توضیح بخش های ویژه برنامه جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: بخش «حکایت سیمرغ» که مربوط به تاریخچه جشنواره است را خواهیم داشت. «سودای سیمرغ» معرفی فیلم ها خواهد بود. در بخش «برگزیدگان سیمرغ»، رکوردداران دریافت کننده سیمرغ در سال های قبل را اشاره خواهیم کرد. به «پیشکسوتان  سیمرغ» و معرفی بازیگرانی که در این عرصه حضور داشتند، می پردازیم. همچنین در بخش دیگری از برنامه، «نقد سیمرغ» و تحلیل فیلم های جشنواره را خواهیم داشت. گفت و گو و مصاحبه با عوامل فیلم و همچنین اصحاب رسانه نیز از دیگر بخش های سینمایش خواهد بود.

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش یادآور شد: در بخش «حکایت سیمرغ» در هر قسمت از برنامه به فراخور، به تاریخچه چهار دوره جشنواره می پردازیم.

به گزارش ایسنا، برنامه «سینمایش» با حضور کمال پورکاوه منتقد، سارا جامعی مجری و به تهیه کنندگی عطاجاوید به روی آنتن خواهد رفت. «سینمایش» در اولین قسمت از برنامه خود به تاریخچه چهار دوره از جشنواره فیلم فجر و چگونگی شکل گیری سیمرغ و نشان آن می پردازد.

Portfolio image