مصاحبه با ”حسن عباسی” به بهانه مرور آثارش در شبکه نمایش


مصاحبه با  ”حسن عباسی” به بهانه مرور آثارش در شبکه نمایش

شبکه نمایش در باکس صحنه گران هفتگی خود، هر هفته به مرور آثار بازیگران و یا عوامل سینما می پردازد این هفته به مرور آثار حسن عباسی، بازیگر سینمای ایران پرداخته است.روابط عمومی شبکه نمایش ، به همین خاطر با این هنرمند به گفتگو نشسته است.

حسن عباسی متولد ۱۳۳۹ ، بازیگری است که اکثر فیلم های او را می توان درژانر دفاع مقدس برشمرد. او بازیگری را از سال ۱۳۶۹ با فیلم ”تعیقب سایه ها” شروع کرده است .

حسن عباسی این روزها مشغول کارگردانی و تهیه کنندگی مستندی  است  که با حال و هوای فیلم های او سنخیت دارد.
او در مورد مستندی که در حال ساخت است به روابط عمومی شبکه نمایش می گوید :
این مستند در ارتباط با رزمندگانی است که به هر شکل در جبهه و جنگ حضور داشتند . فرزندانی که خارج از ایران زندگی می کردند و یا بالعکس ایران بودند و حالا در خارج از کشور زندگی می کنند و  آماده جنگیدن بودن و حالا برای خود افراد موفقی هستند.در این مستند ما به زندگی آنها سر می زنیم تا انگیزه آنها را در زمان جنگ و یا خاطرات آنها را بشنویم.

عباسی در مورد فیلم های شاخص او  که شبکه نمایش در این هفت روز انتخاب و پخش می کند می گوید:
سعی کردم فیلم هایی را انتخاب و بازی کنم که ارتباط خاصی با خودم دارد و نمی توان تفاوت زیادی بین آنها یافت مگر از  منظر روایت داستان و یا نتیجه گیری که حاصل شده است.
او با بیان اینکه برای تمام کارهای خود زحمت کشیده است فیلم های جاده متروک، وصل نیکان ، مزرعه پدری را در میان فیلم های شاخص شبکه نمایش، نزدیک تر با حال و هوای خود دانست.

وی ضمن قدردانی از شبکه نمایش در خصوص مرورآثار هنرمندان سینمای ایران در این شبکه گفت:
پخش آثار خوب ایرانی که در سینما تولید و از طریق تلویزیون پخش می شوند حرکت مفید و ارزنده ای است که سبب شکل گیری فرهنگی درست در بین مخاطبان می شود.

همچنین او در خصوص فیلم هایی در ژانر دفاع مقدس بیان کرد:
تعداد فیلم هایی که با این مضمون ساخته شده اند اندک است.ناگفته هایی از زمان جنگ وجود دارد که هنوز ساخته نشده تا نسل های جدید بدانند چه فرزندانی در راه مملکت خویش به شهادت رسیدند تا ایران و ایرانی بماند.
کسانی که حس وطن پرستی و مسولیت پذیری داشتند و در مقاطعی که لازم بود حضوری جدی داشتند.

Portfolio image