رشوه مکزیکی به جیمزباند جدید


به گزارش گاردین، دولت مکزیک در راستای مقابله با چهره‌ منفی ترسیم شده این کشور از سازندگان فیلم «شبح» جدیدترین فیلم ازسری «جیمزباند» که قرار است صحنه‌های از آن در لندن، رم، مکزیکوستی، مراکش و کوههای آلپ اتریش تصویربرداری شود.درخواست کرد با ایجاد تغییراتی در فیلمنامه، تصویری روشن و مثبت از این کشور آمریکای شمالی ارائه بدهد و در عوض تا مبلغ ۲۰ میلیون دلار مشوق‌های مالیاتی دریافت کند.

 از جمله مواردی که مقامات مکزیکی خواستار تغییر آن در فیلمنامه شده‌اند، می‌توان به انتخاب همسری مکزیکی برای مامور ۰۰۷ و همچنین عدم انتخاب شخصیت منفی مکزیکی اشاره کرد.

بیست و چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های اکشن «جیمز باند» با عنوان «شبح» از تاریخ ششم نوامبر ۲۰۱۵ اکران خود را از انگلستان آغاز می‌کند و فیلمبرداری این فیلم نیز از هفته آینده آغاز خواهد شد.

در این فیلم «دنیل کریگ» برای چهارمین‌بار در نقش مامور ۰۰۷ ایفای نقش خواهد کرد و کارگردانی قسمت جدید «جیمز باند» را همچون قسمت قبلی «سام مندز» برعهده دارد.

قسمت قبلی از این مجموعه فیلم در سال ۲۰۱۲ با عنوان «سقوط آسمانی» به کارگردانی «سام مندر» و با حضور «کریگ» مامور ۰۰۷ و «خاویر باردم» در نقش منفی با فروش ۱.۱ میلیارد دلار در سطح جهان به پرفروشترین فیلم در این مجموعه بدل شد و همچنین اولین فیلم انگلیسی بود که در این کشور به فروشی بیش از ۱۰۰ میلیون پوند، دست یافت.

Portfolio image