«قهرمان بزرگ ۶» پرفروش‌ترین انیمیشن سال شد


به هالیوودریپورتر انیمیشن «قهرمان بزرگ ۶» که از دو هفته پیش در سینماهای چین نیز اکران شده است با ۶۳۲ میلیون دلار فروش در سینماهای جهان، عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن سال ۲۰۱۴ را از آن خود کرد.

«قهرمان بزرگ شماره ۶» به کارگردانی «کریس ویلیامز»،داستان نوجوانی به نام «هیرو هامادا»، اعجوبه دانش رباتیک است که روزی به همراه برادر بزرگترش، تاداشی، به کالج می‌رود و آنجا عاشق چیزی که در آزمایشگاه می‌بیند می‌شود. او برای این‌که ثابت کند که لیاقت ورود به دانشگاه را دارد باید چیزی اختراع کند و در این میان اتفاقات زیادی می‌افتد.

پیش از این انیمیشن «تربیت اژدها ۲» محصول کمپانی «دریم ورکز»، با ۶۱۸ میلیون دلار پرفروش‌ترین انیمیشن سال ۲۰۱۴ میلادی بود.

در گیشه سینماهای جهان، انیمیشن «قهرمان بزرگ ۶» پس از دو انیمیشن «یخ زده» و «شاه شیر»، سومین انیمیشن تولید کمپانی «والت دیزنی» در طول تاریخ سینماست.

این انیمیشن تاکنون موفقیت‌های سینمایی زیادی داشته که از آنجمله می‌توان به کسب جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند سینمایی امسال و نامزدی در شصت و هشتمین دوره از جوایز بفتا و نیز در هفتاد و دومین مراسم گلدن گلوب اشاره کرد.

Portfolio image