لباس ۷۶ ساله «اسکارلت» در فیلم «بر باد رفته» فروخته شد


به گزارش رویترز لباس مشکی و طوسی رنگی که ویوین لی؛ بازیگر نقش «اسکارلت اوهارا» در فیلم کلاسیک «بر باد رفته» در سال ۱۹۳۹ به تن کرده بود، در یک حراجی در کالیفرنیا به مبلغ ۱۳۷ هزار دلار به فروش رفت.

این لباس زیبا که دارای تکه‌دوزی‌هایی به رنگ مشکی است یکی از ۱۵۰ قلم از اشیاء و یادگاری‌های فیلم «بر باد رفته» است که در یک حراجی در بورلی هیلز به فروش گذاشته می‌شود که همه آنها بخشی از مجموعه خصوصی متعلق به «جیمز توبلین» مسئول پیشین بخش چهره پردازی کمپانی یونیورسال است.

بنا بر اعلام مسئولان این حراجی، «توبلین» از دهه ۱۹۶۰ اقدام به جمع آوری لباس‌ها و دیگر اشیاء صحنه می‌کرده است و در مجموع دارای بیش از ۳۰۰ هزار یادگاری از فیلم های کلاسیک است، وی در جریان بازدید از یک کمپانی پوشاک، لباس «اسکارلت اوهارا» را در حالی که بر روی زمین افتاده بود به قیمت ۲۰ دلار خریداری کرده است.

از دیگر اجناس فروخته شده در این حراجی می‌توان به فروش کلاه حصیری «اسکارت» به قیمت ۵۲ هزار دلار اشاره کرد.

فیلم «بر باد رفته» درام شده در سال ۱۹۳۹ به کارگردانی «ویکتور فلمینگ» است که «کلارک گیبل» و «ویوین لی» ایفای دو نقش اصلی را بر عهده دارند.

«بر باد رفته» یکی از پرفروش‌ترین و پربیننده‌ترین فیلم‌های ساخت هالیوود می‌باشد که جوایز متعددی را از آن خود کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به چهار جایزهٔ اسکار، بهترین فیلم، بهترین کارگردان برای «ویکتور فلمینگ»، بهترین هنرپیشه نقش اول زن برای «ویوین لی» و بهترین نقش مکمل زن برای «هتی مک‌دانل» اشاره کرد

Portfolio image