«انتقام‌جویان»؛ در صدر پر فروش ترین فیلم سینماهای جهان


فیلم اکشن و سوپرقهرمانه «انتقام جویان» به کارگردانی «جان ویدون»، طی تعطیلات سه روز گذشته در گیشه سینماهای خارج از آمریکای شمالی، ۶۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فورش کرد و بدین ترتیب توانست به فروش جهانی ۸۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار دست یابد و صدرنشین گیشه شود.

«عصر آلترون» که محصول کمپانی مارول است، در ادامه فیلم «کاپیتان آمریکایی:سرباز زمستان» ساخته شده است. فیلم «کاپیتان آمریکایی» نیز توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شود.

تاکنون کشور آسیایی کره جنوبی با ۷۴ میلیون دلار بهترین بازار قسمت دوم فیلم «انتقام‌جویان» بوده است و پس از آن سینماهای انگلیس با ۶۱/۵ میلیون دلار، مکزیک (۳۹/۸)، برزیل (۳۷/۲)، روسیه (۳۰/۹) و فرانسه (۲۸/۵)، استرالیا (۲۵/۹) و آلمان با ۲۳/۸ میلیون دلار از دیگر بازارهای موفق آن محسوب می‌شوند.

در مجموع و تاکنون میزان فروش این فیلم در گیشه بین‌الملل در مقایسه با قسمت اول «انتقام‌جویان» در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۲۰ درصدی همراه بوده است و با آغاز اکران این فیلم از روز سه‌شنبه در سینماهای چین شاهد افزایش قابل ملاحظه این رقم نیز خواهیم بود.

داستان فیلم دقیقا از نقطه پایانِ « کاپیتان آمریکا : سرباز زمستان » آغاز می شود یعنی جایی که انتقام جویان در حال نابودی هیدرا هستند. اما مشکلات آنها زمانی دو چندان می شود که سر و کله رباتی به نام آلترون (با صدای جیمز اسپیدر) پیدا می شود که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردار است و دارای قدرتی به مراتب بیشتر از آنچه که انتقام جویان تصورش را می کردند می باشد. این ربات هوشمند با هوش سرشار خود به زودی به دشمن شماره اول انتقام جویان تبدیل می شود.

قسمت قبلی این فیلم با عنوان «انتقام‌جویان» با فروش ۱.۵۱۸ میلیارد دلار، سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما پس از «آواتار» و «تایتانیک» است.

کمپانی مارول طی سال‌های اخیر با فیلم‌های «کاپیتان آمریکایی»، «ثور»، «ثور: جهان تاریک»، «مرد آهنی۱ و ۲»، «کاپیتان آمریکایی:سرباز زمستان» و «نگهبانان کهکشان» در گیشه سینماهای جهان با موفقیت ظاهر شود.

Portfolio image