مرور آثار جف بریجز در شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، این هفته و در بخش مرور پرونده بازیگران، فیلم‌هایی با بازی جف بریجِز که مثل خیلی از بازیگران یک نقش موفق را تکرار نکرده، در جدول پخش صحنه گران (مرور آثار)این شبکه قرار گرفته است.

جف بریجز اولین نقش سینمایی‌اش را در فیلم "آخرین نمایش مصور" ساخته پیتر باگدانوویچ در سال ۱۹۷۱ بازی کرد. حضور موفقش در این فیلم نخستین نامزدی اسکار را برایش به همراه داشت. سه سال بعد برای بازی در فیلم "تندر بولت و لایت فوت" دوباره نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل شد. بریجس دو بار دیگر هم نامزد این جایزه شد. اما بازی در فیلم "دل دیوانه" پنجمین نامزدی اسکار و نخستین نامزدی بهترین بازیگر نقش اصلی را برای او به ارمغان داشت.

یکی از نقش آفرینی‌های مشهور بریجز، بازی در فیلم علمی تخیلی "ترون" (Tron)، در نقش یک برنامه نویس بازی‌های کامپیوتری بود که این فیلم پنجشنبه در بخش مرور آثار قرار گرفته است. منتقد سرشناس، پالین کیل در وصف بریجز نوشت: در بین تمام بازیگرانی که تا به امروز در این سینما نفس کشیده‌اند، احتمالاً بازی‌های بریجز از همه طبیعی‌تر و خودآگاهانه‌تر است.

سیبیسکویت، لبوسکی بزرگ، جاده آرلینگتون، تاندر بولت و لایت فوت، طوفان سفید، ترون، اراده قوی از جمله آثار مطرحی هستند که با بازی این بازیگر به ترتیب از شنبه ۱۷ تا ۲۳ جمعه شهریور ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند.

Portfolio image