فیلم های زنده یاد "عسل بدیعی " ، دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از هنرمند فقید، "عسل بدیعی" در جدول پخش صحنه گران (مرور آثار) این شبکه قرار گرفته است.
وی در اولین فیلم خود با نام بودن یا نبودن در نقش دختری ایفای نقش می‌کند که با کمک قلبی که از یک پسر جوان دچار مرگ مغزی به او پیوند زده می‌شود از مرگ نجات می‌یابد. حضور موفقش در این فیلم به حدی تأثیرگذار بود که تمامی اهالی سینما معتقد بودند که یک ستاره جدید در سینما ظهور کرده‌است. فیلم بعدی‌اش، دست‌های آلوده به کارگردانی سیروس الوند بود که در آن، در کنار ستاره‌های مشهور سینمای ایران یعنی هدیه تهرانی، امین حیایی و ابوالفضل پورعرب ایفای نقش می‌کرد. همچنین وی در یکی از آخرین کارهای خود در تله‌فیلمی با نام به «سلامت بانو» در نقش زنی به ایفای نقش پرداخت که دچار بیماری غیرقابل درمانی شده و تنها سه هفته بیشتر از عمرش باقی نمانده‌است.
بدیعی در سال ۱۳۷۸ برای بازی در فیلم "دست های آلوده" نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل زن از هجدهمین جشنواره فیلم فجر شد.
فیلم های ” قهرمان”، ” راز یک پروانه ”، ” آبی گاهی آسمان ”، ” بودن یا نبودن ”، ” در فلق بود ”، ” بلوتوثتو روشن کن ”و” دستهای آلوده ” آثاری هستند که با بازی این بازیگر، به ترتیب از شنبه ۱۲ تا جمعه ۱۸ آبان ماه ، ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند.

 

Portfolio image