فیلم های مت دیمون، دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "مت دیمون" ، دربخش صحنه گران (مرور آثار)پخش می شوند.

مت دیمون" بازیگر، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده آمریکایی است. اولین نقش مت دیمون در سن ۱۸ سالگی به وی داده شد.  نقش وی یک دیالوگ یک خطی بود که در فیلم پیتزای مرموز آن‌را اجرا کرد . اولین بازی جدی مت دیمون در فیلم افسانه آمریکایی در سال ۱۹۹۳ بود و باعث شد برای همیشه تحصیل در دانشگاه را رها کرده و به حرفه بازیگری روی آورد.
در سال ۱۹۹۷ به خاطر فیلنامه فیلم “ویل هانتینگ خوب” موفق به دریافت ۹ جایزه اسکار شد. او فیلمنامه این فیلم را در دانشگاه هاروارد و برای یکی از کلاس هایش نوشته بود. این فیلم نامه کار مشترک مت دیمون و بن افلک می باشد.
بازی در فیلم “نجات سرباز رایان” به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در سال ۱۹۹۸، از نقاط عطف زندگی هنری مت دیمون محسوب می شود. او در این فیلم با تام هنکس و وین دیزل همبازی بود.
مت دیمون از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ با بازی در فیلم های دنباله دار به شهرت جهانی رسید. هم بازی شدن با جورج کلونی و برد پیت در فیلم «یازده یار اوشن» سبب شد به شهرت و محبوبیت بیشتری برسد. سپس با ساخته شدن قسمت های بعدی آن به نام های «دوازده یار اوشن» و «سیزده یار اوشن» در سال های بعد محبوبیت بیشتری به دست آورد.
دیمون در ژانر درام نیز به خوبی ظاهر شد. فیلم‌های زیبایی همچون سیریانا، چوپان خوب و رفتگان از جمله آثار درام وی است. او همچنین بخاطر بازی‌اش در فیلم شکست‌ناپذیر نامزد دریافت جایزه گلدن گلاب شد.

عشق و اسب، برادران گریم،  تبعیض، دیوار بزرگ ، مریخی ، جیسون بورن، و منطقه سبز از جمله آثار مطرحی هستند که با بازی این بازیگر به ترتیب از شنبه ۲۶ آبان تا جمعه ۲ آذرساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند

Portfolio image