فیلمهای مریل استریپ، دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از بهترین بازیگر زن سینمای مدرن"مریل استریپ" ، دربخش صحنه گران (مرور آثار)پخش می شوند.
مری لوئیز استریپ  بازیگر نامدارِ سینما، تئاتر و تلویزیون است. وی را یکی از بااستعدادترین بازیگران عصر معاصر می‌شناسند.

اولین حضور او بر پرده سینما هم برمیگردد به نقش آفرینی در فیلم شاخص و موفق ((جولیا))در کنار بزرگانی چون جیسون روباردز و جین فوندا. فیلم ((شکارچی گوزن)) فیلم بعدی او در کنار ستاره مشهور سینما روبرت دنیرو بود که با اولین نامزدی اسکار زندگی او همراه بود و نامش را پیش از پیش بر سر زبانها انداخت, مریل استریپ از آن روز به بعد بطور کلی ۱۶ بارنامزد دریافت جایزه اسکار شده و دوبار هم در سالهای گذشته این جایزه را برای نقش آفرینی در دو فیلم((کرامر علیه کرامر)) و ((انتخاب سوفی)) بدست آورده است, وی هم در نقش خانم مارگارت تاچر در فیلم بانوی آهنین خوش درخشیده و هفدهمین نامزدی او در مراسم اسکار ۲۰۱۲ هم به نظر اجتناب ناپذیر می آید, البته او در زمینه تئاتر و تلویزیون هم فعال بوده و با نامزدی در جوایز تونی (تئاتر)و امی(تلویزیون) استعداد همه جانبه خود را در زمینه هنر به رخ کشیده است, در حال حاضر از مریل استریپ به عنوان پر افتخارترین و ارزشمندترین بازیگر زن زنده هالیوود نام می برند.
مریل استریپ رکورددار نامزدی در جوایز اسکار وگلدن گلوب است. او در مجموع ۱۶ بار نامزد اسکار(دوبار هم آن را دریافت کرده)و ۲۶ بارنامزد گلدن گلوب(۷بار هم دریافت آن!)بوده است.


"اتاق ماروین"، "ماجراهای ناگوار"، "جولی و جولیا"، "قبل و بعد"، "خطر از دست دادن تو"، "شیرها در برابر بره ها"و "کریمر علیه کریمر" از جمله آثار مطرحی هستند که با بازی این بازیگر به ترتیب از شنبه ۱۰ تا  جمعه ۱۶ آذر ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند

Portfolio image