نگاهی به پرونده بازیگری "هانیه توسلی" در شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، این هفته و در بخش مرور پرونده بازیگران، فیلم هایی از "هانیه توسلی" بازیگر کشورمان، در جدول پخش صحنه گران (مرور آثار) این شبکه قرار گرفته و روی آنتن می روند.

"هانیه توسلی" بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است. او با بازی در نمایش "پدر دوست داشتنی" در یکی از جشنواره‌های تئاتر، در تبریز روی صحنه رفت، نصرالله قادری که به عنوان داور آنجا حضور داشت، هانیه توسلی را برای بازی در نمایش "پدر" انتخاب کرد. یک سال پس از آن، در فیلم کوتاه "روی جاده نمناک "مهدی کرم‌پور و سریال "غریبه "جواد اردکانی بازی کرد و سرانجام با "شام آخر" وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد.
به این ترتیب پس از بازی در فیلم " شب‌های روشن"، در یکی از ۲ نقش اصلی جلو دوربین رفت و اجرای موفقی داشت. موفقیت نسبی این فیلم نزد مردم و منتقدان و جایزه‌ای که برد، این بازیگر جوان را خیلی زود چهره کرد. فیلم بعدی وی، "یک شب" جزو معدود فیلم‌های سینمای ایران است که با حضور بازیگری حرفه‌ای، در عرصه جهانی مطرح می‌شود. توسلی زمانی که می‌رفت تا در نقش زنان روشن فکر فیلم‌های مختلف کلیشه شود، جلو دوربین سامان مقدم  در فیلم "کافه ستاره" قرار گرفت. پس از آن در فیلم‌های متعدد و موفقی حضوری عالی داشت که در بین آن‌ها برای فیلم‌های "زمان می‌ایستد" علیرضا امینی و "ندارها"محمدرضا عرب کاندید سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن شد. و در نهایت در سال ۱۳۹۱ برای بازی در فیلم" دهلیز "بهروز شعیبی برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر شد. در سال ۱۳۹۶ نیز کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم "سوءتفاهم" شد.
فیلم های ” عصر روز دهم ”، ” دهلیز ”، ” غیر منتظره ”، ” سه ماهی ”، ” خط ویژه ”، ” سیانور ”، ” جایی برای زندگی ” آثاری هستند که با بازی این بازیگر، به ترتیب از ١ دی ماه تا جمعه ٧دي ماه ، ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند.

Portfolio image