فیلم های امیر خان، دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "امیرخان"هنرپیشه معروف سینمای هند، دربخش صحنه گران (مرور آثار)پخش می شوند.

عامر حسین خان معروف به «عامرخان» یا «امیرخان» هنرپیشه و تهیه‌ كننده محبوب و معروف است كه در صنعت سینمای هند  بسیار فعال می‌‌باشد.
امیرخان در سال‌های 1973 و 1974 به عنوان بازیگر خردسال در دو فیلم ایفای نقش كرد و بعد از آن پس از یك وقفه ۱۱ ساله در فیلم بعدی خود ظاهر شد. پس از فیلم « از قیامت تا قیامت» و موفقیت‌های عظیم پیشنهادهای بیشماری به سوی امیرخان سرازیر شد و او در دهه ۹۰ میلادی در فیلم‌های زیادی بازی كرد كه معروف‌ترین آنها فیلم «دل» با بازی «امیرخان» و «مدوری دیكشیت» است. پس از آن امیرخان علاوه بر بازیگری به فیلمنامه‌نویسی هم رو آورد. در سال 1996 فیلم «راجا هندوستان» را بازی كرد كه در آن با «كاریشما كاپور» همبازی بود. این فیلم پرفروش‌ترین فیلم آن دهه محسوب می‌‌شود.
بازی امیرخان در نقش پلیسی كه در مرز كشور با تروریست‌ها می‌‌جنگد در فیلم «مسیر شورش» (1999) توجه منتقدین سینمایی را بیش از پیش به سوی خود جلب كرد و با بازی در نقش منفی در فیلم «زمین» (1999) به كارگردانی «دیپا مهتا» به این توجه و اطمینان قطعیت بخشید
امیرخان پس از فیلم‌های موفق «لاگان» (مالیات) و «آرزوهای قلبی» در سال 2001 و تصاحب مجدد عنوان بهترین هنرپیشه، مدتی از بازی كناره گرفت و مدت سه سال چهره او بر سردر سینماها دیده نشد. او بیشتر این مدت را در حال آماده‌سازی برای فیلم بعدی خود «قیام» بود. سال 2006 برای امیرخان با فیلم «آن را زعفرانی كن» آغاز شد كه بار دیگر توجه منتقدین را به خود جلب نمود و او را برنده بهترین اجرا از نظر منتقدین ساخت.
این فیلم پرفروش ترین فیلم سال هند نیز لقب گرفت و نامزد حضور در اسكار شده و در جشنواره بفتا در انگلیس برنده جایزه بهترین فیلم خارجی شد.

خاطرات بمبئی ، گجینی ،  انفجار ۳ ، باج ، سه احمق  ، ستاره های روی زمین ، و قیام از جمله آثار مطرحی هستند که با بازی این بازیگر به ترتیب از شنبه ۱۷ تا جمعه ۲۳فروردین 98 ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند.

Portfolio image