فیلم های بازیگر صاحب نام در شبکه «نمایش»


این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران ، فیلم هایی از نامی آشنا برای طرفداران سینما که در کارنامه خود آثار بسیار پرباری دارد در کنداکتور این هفته جانمایی شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش؛"مورگان فریمن" بازیگر و کارگردان صاحب نام و برنده اسکار در سن ۹ سالگی با ایفای نقش های اصلی در مدرسه، دوران بازیگری خود را آغاز کرد. وی در ۱۲ سالگی در همین زمینه در یک رقابت نمایشی برنده شد و چند اجرای برنامه را نیز در رادیو بر عهده داشت.

در سال‌های ۷۰ میلادی زمانی که در سریال تلویزیونی محبوب “کارخانه الکتریک” بازی می‌کرد شهرت به سراغش آمد.

اولین فعالیت سینمایی کوتاه او در سن ۳۴ سالگی با ایفای نقش در فیلم "چه کسی گفته نمی توانم رینبو را برانم" رقم خورد و بزرگترین فیلمی که برای اولین بار درآن ایفای نقش کرد فیلم "رانندگی برای خانم دیز" بود که به خاطر این بازی توانست نگاه منتقدان را نیز به سمت خود معطوف نماید و برنده جایزه اسکار شود بعد از آن تلاش فریمن برای تبدیل شدن به یک چهره شاخص در دنیای سینما آغاز شد.

مورگان فریمن توسط مجله انگلیسی"امپایر" به عنوان سی و یکمین بازیگر بزرگ تمام دوران ها برگزیده شد و سه فیلم از فیلم های معروف او به نام های"افتخار"، "رانندگی برای خانم دیزنی" و "رهایی از شاوشنگ" در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ سینما قرار گرفته است.

"جنایات بزرگ "، " قرارداد"، " وقتی عنکبوت می آید"، " تسلیم ناپذیر"، " مثل یک ستاره "، " گروه ادیسون"و " رهایی از شائوشنگ" از جمله آثار مطرحی هستند که با بازی این بازی این بازیگر به ترتیب از شنبه ۹ آذر ماه تا جمعه ۱۵ آذر ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش شده و ساعت ۳ بامداد و ۸ صبح روز بعد بازپخش می شوند.

Portfolio image