مرور آثار «آقای بازیگر» سینمای ایران و پخش نسخه ترمیم شده و با کیفیت فیلم " گاو "


ساعت 13:
فیلم و تله فیلم های ایرانی شبکه نمایش از شنبه 16 مرداد تا 22 مرداد پخش خواهد شد: «یک روز به یادماندنی»، «سفر سهراب»، « نیزارهای بلند »، «به وقت رهایی»، «نقطه آغاز»، «اینجا خانه من است»، «به کبودی یاس» نام فیلم های این بخش است.

ساعت 15:
باکس ثابت فیلم های جذاب ویژه تابستان شبکه نمایش که هر روز ساعت 15 از این شبکه پخش می شود در هفته پیش رو بدین ترتیب خواهد بود: «فوتبال شائولین»، «سامورایی آشپز»، «جایی در قلب من»، «من دنیل بلیک هستم»، «تله»، «صخره زرد» و «قطار نیمه شب لیسبون».

ساعت 19:  
فیلم های منتخب خانوادگی، که بخش ثابت ساعت 19 تابستان شبکه نمایش است، در هفته پیش رو به ترتیب شامل این فیلم ها خواهد بود: «بی جانشین»، فیلم ایرانی «خاکستر سبز»( در روز ۱۷ مرداد و مصادف با روز خبرنگار )، «تمهیدات فوق العاده»، «در میان غریبه ها»، «خرس»، «بزرگ مرد کوچک» و «امتیاز».

ساعت 21:
زنده یاد استاد «عزت الله انتظامی» از بزرگترین بازیگران تاریخ سینمای ایران و اولین بازیگر ایرانی بود که در جشنواره ای بین المللی جایزه برد. او برای بازی در فیلم «گاو» ساخته داریوش مهرجویی ، جایزه هوگوی نقره ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از «جشنواره بین المللی فیلم شیکاگو» دریافت کرد.
این هنرمند فراموش نشدنی عرصه هنر ایران در مرداد ماه سال ۱۳۹۷ دیده از جهان فرو بست.
شبکه نمایش در هفته سوم از مرداد ماه ۱۴۰۰ و در سومین سالگرد درگذشتش، فیلم های منتخب با هنرنمایی «آقای بازیگر» را به ترتیب زیر پخش خواهد کرد : «خانه خلوت»، «حاجی واشنگتن»، «کشتی آنجلیکا»، «کمیته مجازات»، «کمال الملک»، نسخه باکیفیت و ترمیم شده «گاو» و «شب». 

ساعت 23:
فیلم های ساعت 23 شبکه نمایش که فیلم های جذاب است شامل این فیلم هاست: «تالکین»(که زندگی آر.آر.تالکین نویسنده کتاب های ارباب حلقه ها و هابیت را به نمایش می گذارد)، « مرد بارانی» ، «قاتل جزیره»، «همراه مرموز»، «ارتقاء»، «سه روز بعد» و فیلم جدید این هفته  شبکه نمایش با عنوان «درهم شکسته» که برای نخستین بار در سیما پخش خواهد شد. 
این فیلم محصول سال 2019  است و داستان خانواده ای را روایت می کند که برای دیدار مجدد خانواده جوانا راهی سفر هستند اما ، ری بخاطر اختلافاتی که در گذشته با خانواده همسرش داشته، چندان راضی به این سفر نیست. در مسیر و پس از توقفی کوتاه ، دختر آنها دچار جراحت و راهی بیمارستان می شود و این شروع ماجرای پیچیده برایشان است.


ساعت 1 بامداد:  
منتخب فیلم های کلاسیک این هفته نمایش نیز به ترتیب روز پخش از شنبه ۱۶ تا جمعه ۲۲ مرداد ماه : «شیطان صفتان»، «مامور مکینتاش» (با بازی پل نیومن)، «آسمان زرد»(با بازی گریگوری پک)، «مزد ترس» ، «در دل امواج» ، «مکافات» و «بیست هزار فرسنگ زیر دریا»  هستند.

Portfolio image