دست پر شبکه نمایش در نوروز ۱۴۰۱


به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه شش باکس را برای پخش فیلم های منتخب در ایام نوروز در نظر گرفته است که ازساعت ۱۱ صبح با عنوان فیلم های «جذاب و سرگرم کننده» آغاز می شوند. فیلم های باکس ساعت ۱۱ به ترتیب روز پخش از ۲۸ اسفندتا ۱۳ فروردین عبارتند از: خانه خراب کن ۲، گرو، فورد در برابر فراری، مردان سیاه پوش بین المللی، شیر، جانوران شگفت انگیز وزیستگاه آنها، پنگوئن بلوم، چمدان، کوهنوردان، ماجرای هاکل بری فین، جنگجویان آسمان، تنها در اعماق، مرز سه گانه، میان ستاره ایو هوانوردان.

در باکس ساعت ۱۳ برترین و شایسته ترین فیلم های سینمای ایران پخش خواهند شد. فیلم هایی در این بخش پخش خواهد شد که درباکس نوروزی سینمای ایران در سال گذشته پخش نشده اند و بر این اساس تکراری نخواهند بود. این آثار طیف متفاوتی از فیلم هایایرانی را شامل می شوند که از فیلم های کودک و خردسال تا جنگی و دفاع مقدسی را در برمی گیرد. نام فیلم های این بخش که از (۲۸اسفند تا ۱۳ فروردین) پخش می شوند عبارتند از : ۲۳ نفر، شهر موش ها، خجالت نکش، سرخپوست، خواب سفید، یدو، نفس، منطقهپرواز ممنوع، سارا، شبی که ماه کامل شد، دونده، خروج، زیر درخت هلو، ماجرای نیمروز و قصر شیرین.
شبکه نمایش همزمان با زادروز هنرمندان، آثاری مرتبط با آنها را پخش می کند. به همین منظور همزمان با هفتم فروردین ماه، سالروزتولد خسرو شکیبایی، فیلم «سارا» روی آنتن می رود.
همچنین قرار است قبل از پخش فیلم های شبی که ماه کامل شد، ۲۳ نفر ، قصر شیرین، خروج، نفس و سرخ پوست در باکس ساعت ۱۳،بخش هایی از پشت صحنه های این فیلم ها به همراه گفت و گو هایی با کارگردان و عوامل فیلم، به عنوان یک ارزش افزوده و تحت عنوانمیان برنامه «نمای نزدیک» پخش شود.

باکس ساعت یک بامداد شبکه نمایش در طول سال مختص پخش «سینمای کلاسیک» بوده و طرفداران خاص خود را دارد. نوروز امسالبرای جلب نظر مخاطبان اینگونه آثار و خاطره بازی، در ساعت ۱۹ باکس «کمدی کلاسیک» که منتخبی از فیلم های کمدی است را درکنداکتور جانمایی شده است. برای این بخش، آثاری انتخاب شده اند که مدت هاست از تلویزیون پخش نشده بودند و نکته قابل توجهاینکه، صدا و تصویر و کیفیت آنها ارتقاء یافته و بازسازی تصویر و صدا بر روی آنها صورت گرفته است. فیلم های باکس ۱۹ عبارتند از: غریبه ها در شهر، من و اسب آبی، عصر جدید، عشق پردردسر، احمق ها در آکسفورد و بی کله ها، سه نخاله خوش شانس، آشپزباشی،پتسی و بی نظم و منظم، انتقام پلنگ صورتی، فروشگاه بزرگ، ژنرال، پرستار بچه ها، پس گروهان هفتم چی شد، دیدی و ارثیه فامیلی وپول را بردار و فرار کن.

شبکه نمایش همچنین فیلم هایی از سینمای غیر از هالیوود را در باکس «سینمای ملل» تدارک دیده است. فیلم های باکس سینمای مللبه ترتیب روز پخش عبارتند از : بالن، آوای وحش، سرقت قرن، به قدر کافی، شکار هیولا ۲، انگل، رمی ،کفش های آهنی، باریکترینساعت، آشپزی با عشق، بازگشت دینا، سرزنده در ۱۰۲ سالگی، یک مشت پول درشت، روزنامه نگار و بالهایت را بگشا.

باکس ساعت ۲۳ شبکه نمایش هم مهمترین زمان پخش آثار امسال در نوروز ۱۴۰۱ است که به پخش جدیدترین آثار و فیلم های شبکهنمایش آنهم برای بار نخست اختصاص دارد.
این فیلم ها از بین آثار روز و مطرح سینمای جهان انتخاب شده اند که در تامین برنامه شبکه نمایش آماده سازی و در امور دوبلاژسازمان صدا و سیما دوبله شده اند. نام این فیلم ها به ترتیب روز پخش از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین عبارتند از: سلسه جنگجویان ، جادهیخی، ای کی در برابر ای کی، سامورایی خانه به دوش، مکانی آرام ۲، ونوم: کارنیج وارد می شود، مرحله نهایی، شمشیر زن ـ دوره گردپایان، شمشیرزن ـ دوره گرد آغاز، پشیمانی و دیگر هیچ، سرگذشت الکتریکی لوییزوین، چشمان مار، رفتگران فضایی، سرگرد گروم دکترطاعونی و هنری پیر.

باکس اصلی دیگر شبکه نمایش سیما که ساعت یک بامداد خواهد بود به پخش فیلم های شاخص و منتخب و جدید سیما اختصاص دارد. این آثار شامل فیلم های منتخب جهان و ایران است که در نوروز ۱۴۰۱ از دیگر شبکه های سیما پخش شده و در این باکس در قالبباکس همزمانی در ایام نوروز ، هر شب ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش بازپخش خواهند شد. برخی از عناوین این فیلم ها عبارتند از: گرین لند، جنجال، تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد، سریع و خشن و ....

برنامه «ماندگاران صحنه» که روایتی از بازدید و ادای دین به بزرگان و بازیگران شاخص سینمای ایران شامل زنده یادان : استاد عزتالله انتظامی،  استاد داوود رشیدی ، استاد محمدعلی کشاورز ، استاد جمشید مشایخی و نیز استاد علی نصیریان و پرویز پرستوییاست نیز در این ایام پخش می شود. این مجموعه به کارگردانی مسعود نجفی در شش قسمت به صورت یک مجموعه کامل از شب نخستسال نو از شبکه نمایش سیما پخش خواهد شد.
پیش از این ، بخش هایی کوتاه و بریده از این برنامه منتشر و پخش شده بود اما امسال در نوروز این مجموعه بصورت مستقل و کامل درقالب یک برنامه مجزا قبل از باکس فیلم های ساعت 23 در کنداکتور شبکه نمایش سیما جانمایی شده است.

برای امسال ویژه برنامه تحویل سال نیز در شبکه نمایش سیما تدارک دیده شده است که با عنوان «صدای پای بهار» و با اجرای کیمیاگیلانی قبل از تحویل سال تا لحظه شروع سال جدید در ۲۹ اسفند روی آنتن خواهد رفت.

جواد انصافی از جمله میهمانان ویژه این برنامه تحویل سال است که به گپ و گفت درباره ی آداب و رسوم نوروز پرداخته خواهد شد. دراین برنامه قرار است یادی از درگذشتگان سینمای ایران شود. این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی عطا جاوید ساخته می شود.

Portfolio image