روایت تارانتینو از «کلاغ قاتل» و جنگ جهانی دوم


کوئنتین تارانتینو قصد ساخت قسمت دوم «دجانگوی رها شده» را دارد. این فیلم درام اکشن و دلهره‌آور با نام مستقل «کلاغ قاتل» جلوی دوربین خواهد رفت. کوئنتین تارانتینو در حالی خبر تولید و کارگردانی دومین قسمت این اکشن را اعلام می‌کند، که «دجانگوی رها شده » تازه اکران عمومی شده است.

این فیلم‌ساز «دجانگوی رها شده » را دنباله‌ای بر «پدرسوخته‌های لعنتی» می‌داند و می‌گوید با ساخت «کلاغ قاتل»، تریلوژی او تکمیل می‌شود. به اعتقاد این فیلم‌ساز، این سه فیلم از لحاظ تماتیک وابسته به هم هستند و دنباله یکدیگر محسوب می‌شوند، حتی اگر قصه‌هایشان متفاوت باشند.

به گفته تارانتینو،این فیلم‌ها به واسطه ریشه‌های تجدید‌نظر طلبانه‌شان در ارتباط با یکدیگر قرار می‌گیرند و یک سه‌گانه (تریلوژی) را تشکیل می‌دهند. منتقدان سینمایی با توجه به اظهارات تازه تارانتینو، می‌گویند وی نوع تازه‌ای از سه‌گانه را با فیلم‌هایش به دنیای سینما معرفی و ارائه می‌کند.

فیلم‌نامه «کلاغ قاتل» تقریبا تمام شده و کوئنتین تارانتینو امیدوار است بتواند آن را، به عنوان کار بعدی خود جلوی دوربین ببرد. منابع نزدیک به تارانتینو می‌گویند، قصه این فیلم یک جورهایی در ارتباط با قصه «پدرسوخته‌های لعنتی» قرار می‌گیرد. اما این قصه کاملا متفاوت و مستقل از این فیلم است.

با این حال، همین منابع به این نکته اشاره می‌کنند که برخی از کاراکترهای قصه فیلم «پدرسوخته‌های لعنتی»، در قصه فیلم «کلاغ قاتل» هم حضور دارند.

تارانتینو در ارتباط با کار تازه‌اش می‌گوید: «زمانی که روی فیلم‌نامه «پدرسوخته‌های لعنتی» کار می‌کردم، ایده‌های مختلفی داشتم که می‌خواستم آن‌ها را تبدیل به چند قصه و طرح کوچک‌تر کنم. این قصه‌های کوچک قرار بود در این فیلم حضور داشته باشند و خودشان را به صورت چند قصه مستقل در دل قصه اصلی به نمایش بگذارند.»

اما این فیلم‌ساز به زودی از این کار منصرف شد و گفت ترجیح می‌دهد قصه «کلاغ قاتل» را تبدیل به یک فیلم مستقل سینمایی کند. هنوز زمانی برای شروع کار فیلم‌برداری «کلاغ قاتل» تعیین نشده و تارانتینو صحبتی در ارتباط با بازیگران احتمالی احتمالی آن نکرده است.

«دجانگوی رها شده » این فیلم‌ساز با بازی جمی فوکس، لیوناردو دی‌کاپریو و ساموئل ال جکسن، پنج روز قبل به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی رفت.

Portfolio image