روایت متفاوت تام هوپر از «بینوایان» ویکتور هوگو


تام هوپر کارگردان نسخه جدید «بینوایان» می‌گوید نسخه سینمایی او از قصه کلاسیک ویکتور هوگو، نگاه تازه و متفاوتی به این داستان دارد. این فیلم با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های نوین کامپیوتری و جلوه‌های ویژه پیشرفته، از نظر ظاهری هم حال و هوای متفاوتی دارد.

هیو جکمن، راسل کرو، آماندا شفیلد، آن هاتاوی، ادی ردماین، هلنا بوهم کارتر و ساشا بارون کوهن بازیگران اصلی این فیلم موزیکال هستند.

قصه «بینوایان» در فرانسه قرن نوزدهم هم اتفاق می‌افتد و به گفته تام هوپر، درباره رویاهای برآورده نشده و فداکاری، رستگاری و عشق است.

این فیلم‌ساز می‌گوید قصه کتاب ویکتور هوگو را به این دلیل انتخاب کرد که داستانی بی‌زمان و بی‌مکان را تعریف می‌کند و می‌تواند مربوط به هر دوران و هر زمانی باشد.

به گفته تام هوپر،ویکتور هوگو در این کتاب روح و روان آدم‌ها را در یک شرایط سخت زمانی و تاریخی ،به بحث و بررسی می‌گذارد.

هیو جکمن در «بینوایان» نگاه تازه سینما نقش ژان والژان کاراکتر اصلی قصه بازی می‌کند که پس از فرار از زندان و تحمل سختی های بسیار، تبدیل به آدمی موفق و خیر خواه می‌شود.

راسل کرو در نقش کاراکتر ضد قهرمان قصه،در قالب بازرس ژاور ظاهر می‌شود که برای سالیان متمادی به دنبال والژان است،تا او را دستگیر کرده و تحویل قانون دهد.

زمانی که ژان وال ژان سرپرستی کوزت دختر جوان فونتین تیره بخت را قبول می‌کند، زندگی هر دوی آن‌ها برای همیشه دست خوش تغییر می‌شود.

«بینوایان» برای هفته آینده به روی پرده سینماها می‌رود. این فیلم با هزینه 90 میلیون دلاری تهیه شده است.

این فیلم از ان دسته کارهای سینمایی است که پیش بینی می شود هم منتقدان سینمایی و هم تماشاگران معمولی سینما، استقبال خوبی از آن کنند.

این درحالی است که صنعت سینما پس از سالها، فیلمی را تهیه کرده که در آن تعداد زیادی از بازیگران سرشناس سینما، در نقش های مختلف آن ظاهر شده‌اند.

این فیلم، سومین کار بلند سینمایی هوپر در مقام کارگردان ،پس از چند فیلم و مجموعه تلویزیونی بود.

Portfolio image