تلاش «دانشگاه هیولاها» برای موفقیت‌های مالی


تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند انیمیشن کامپیوتری «دانشگاه هیولاها» (قسمت دوم «شرکت هیولاها») یکی از فیلم‌های موفق فصل تابستان سال 2013 خواهد شد. این انیمیشن با هزینه‌ای 100میلیون دلاری تهیه شده است.

به گفته منابع نزدیک به سازندگان فیلم، قصه آن تاکید ویژه‌ای بر روی دوری دو کاراکتر مایک و سولیوان (دو هیولای عجیب و غریب داستان) از یکدیگر و دوستی آنان است.

این دو کاراکتر، پس از آشنایی با یکدیگر راه‌ درازی را طی می‌کنند تا تبدیل به دوستانی صمیمی شوند. تهیه کننده گان این فیلم می‌گوید این فیلم ستایشی از دوستی بین موجودات مختلف است.

کارگردان «دانشگاه هیولاها» می‌گوید قصه این فیلم درباره آن است که چگونه مایک و سولیوان ،بر موانع و اختلاف‌های متعدد خود غلبه می‌کنند تا با یکدیگر صمیمی و همراه شوند.

دان اسکانلون این فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از خودش (بر اساس طرحی از پته داکتر) کارگردانی کرده است .«دانشگاه هیولاها» دومین فیلم سینمایی او در مقام کارگردان است.

این فیلم با آن که قسمت دوم فیلم موفق «شرکت هیولاها» است، ولی قصه آن در دورانی قبل از شروع قصه این فیلم اتفاق می‌افتد و پیش درآمدی بر آن محسوب می‌شود.

قسمت اول فیلم در سال 2001 اکران عمومی شد و با هزینه تولید 115 میلیون دلاری خود، توانست حدود 256 میلیون دلار در سینماهای آمریکای شمالی فروش کند.

این فیلم را پته داکتر کارگردانی کرد. طرح اصلی فیلم‌نامه فیلم از خود داکتر بود که آن را با همکاری جیل کاستون نوشت.

با وجود موفقیت بالای مالی «شرکت هیولاها» در جدول گیشه نمایش سینماهای جهان، کمپانی تهیه کننده اعلام کرد عجله‌ای برای تولید قسمت بعدی این انیمیشن کامپیوتری ندارد.

مسئولان این کمپانی گفتند تنها در صورتی قسمت تازه‌ای از این فیلم را در دستور کار خود قرار می‌دهند ،که قصه جذاب و مقبولی برای آن پیدا کنند.

در همین رابطه، چندین طرح به دست مسئولان کمپانی رسید .اما هیچ یک از آن ها مورد قبول واقع نشد.

در حال حاضر این کمپانی می‌گوید «دانشگاه هیولاها» با قصه‌ای سرگرم کننده و خاص ،دارای جذابیت‌های زیادی برای تماشاگران است و عموم بینندگان و دوستداران فیلم‌های انیمیشنی (هم کوچک و هم بزرگ) را راضی و خشنود خواهد کرد.

این فیلم برای دوازدهم ژولای سال 2013 (اواسط فصل تابستان) به روی پرده سینماها می‌رود. بیلی کریستال و جان گودمن به جای دو کاراکتر اصلی قصه این انیمیشن صحبت کرده‌اند.

Portfolio image