یک براد پیت تازه!


براد پیت در درام اکشن و دلهره‌آور «جنگ جهانی z»، چهره تازه‌ای از خودش را به نمایش گذاشته و در نقش کاراکتری ظاهر شده که تا قبل از این، مشابه آن را روی پرده سینما بازی نکرده است.

نه تنها گریم او در فیلم تا حد زیادی تازه و ابتکاری است، بلکه شخصیت داستانی او به نام «گری لین»‌ هم، یک کاراکتر متفاوت سینمایی است.

خط اصلی قصه فیلم درباره یکی از کامندان سازمان ملل (با بازی پیت) است که مسابقه‌ای نفس‌گیر را با زمان آغاز می‌کند، تا مانع از نابودی جهان شود. در شرایطی که زامبی‌ها در حال رشد و تکامل هستند و خطری برای امنیت جهان محسوب می‌شوند، کاراکتر گری ‌لین تلاش می‌کند با شیوع این بیماری مقابله کند. در عین حال، وی باید جان فرزند کوچک را هم از خطر حمله زامبی‌ها نجات دهد و از او نیز محافظت کند.

مارک فورستر «جنگ جهانی z» را بر اساس فیلم‌نامه اقتباسی دیمون لیندلوف کارگردانی کرده است. قصه کتاب پرخواننده مکس بروکز الهام‌بخش فیلم‌نامه بوده است. این فیلم‌ساز آلمانی‌تبار مقیم انگلستان، قبل از این فیلم‌های «کوآنتوم تسکین»، «در جست‌وجوی نورلند» و «بادبادک باز» را کارگردانی کرده است.

شرکت پلان بی اینترتینمنت که متعلق به براد پیت است، این فیلم را با همکاری شرکت مستقل جی‌کی فیلمز تهیه کرده است. با وجود حال و هوای اکشن و دلهره‌آور «جنگ جهانی z»، سازندگانش از آن به عنوان یک کار مستقل و غیرمتعارف اسم می‌برند که مورد پسند منتقدان سینمایی هم قرار خواهد گرفت.

به گفته فورستر کارگردان فیلم: «تماشاگران و منتقدان با دیدن این فیلم، با یک براد پیت تازه روبرو می‌شوند که قصد ارائه یک بازی گرم و درام دارد. نقشی که او در «جنگ جهانی z» بازی می‌کند، یک نقش کاملا متفاوت برای او و استعداد بازیگری وی به شمار می‌رود.»

قبل از اینکه براد پیت امتیاز برگردان سینمایی قصه کتاب مکس بروکز را خریداری کند، لئوناردو دی‌کاپریو سخت در تلاش بود تا آن را برای شرکت فیلم‌سازی خود آپیان وی خریداری کند. این بازیگر قصد داشت ضمن تولید نسخه سینمایی این کتاب، نقش اصلی آن را نیز خودش بازی کند.

بخش اعظم صحنه‌های «جنگ ‌جهانی زد» در لوکیشن‌های مختلف کشور انگلستان فیلم‌برداری شد، تا هزینه‌های تولید آن پایین بیاید. این در حالی است که تهیه‌کنندگان فیلم، هنوز حاضر به افشای رقم هزینه تولید آن نشده‌اند. «جنگ جهانی z» قرار است اواسط ماه ژوئن سال آینده میلادی، به روی پرده سینماها برود.

Portfolio image