سوپر من جدید شباهتی به داستان کلاسیک ندارد


سازندگان اکشن ابرقهرمانانه و کمیک استریپی «مرد آهنین» می‌گویند این فیلم نسخه جدی و سیاه ماجراجویی‌های قصه کلاسیک سوپرمن است و شباهتی به سوپرمن‌های قبلی ندارد.

به این ترتیب قسمت جدید مجموعه فیلم «سوپرمن» با فاصله‌گیری از رقبایی مثل مرد آهنی و کاپیتان آمریکا، به حال و هوای «بتمن» کریستوفر نولان نزدیک می‌شود.

تهیه‌کننده قسمت تازه این فیلم، اعلام کرده «مرد آهنین» نسخه دوباره‌سازی و احیا شده ماجراجویی‌های مرد پرنده‌ای نیست. اما مسئولان این کمپانی تاکید می‌کنند، قصه و ماجراجویی‌های سوپرمن با این فیلم وارد یک مرحله تازه می‌شود و دیگر یک فیلم فانتزی نخواهد بود.


آن‌ها امیدوارند این نسخه سیاه، جدی ‌و تلخ ماجراجویی‌های سوپرمن، به اندازه سه‌گانه بتمنی کریستوفر نولان با استقبال منتقدان و تماشاگران روبه‌رو شود.

زک اشنایدر کارگردان «مرد آهنین» می‌گوید: «پس از صحبت با تهیه‌کنندگان فیلم، به این نتیجه رسیدیم که این نسخه سینمایی از قصه مرد پرنده‌ای باید یک نسخه جدید و غیر فانتزی باشد. البته با این فیلم، به دوستداران قصه‌های سوپرمن، حمله قلبی وارد نمی‌شود! ولی نگاه ما به زیبایی‌شناسی قصه و فلسفه درونی آن، یک نگاه تلخ است.»

به این ترتیب، کاراکتر سوپرمن در قصه «مرد آهنین» دیگر یک ابرقهرمان بزن بهادر نیست و مثل کاراکتر مرد خفاشی مجموعه فیلم نولان، حال و هوایی جدی خواهد داشت.

هفته قبل اعلام شد شرکت تهیه کننده این فیلم تصمیم گرفته همزمان با اکران عمومی نسخه دو‌بعدی فیلم، ‌نسخه سه‌بعدی آن را هم اکران عمومی کند.

این فیلم - که از آن به عنوان یکی از امیدهای اصلی جدول گیشه نمایش فصل تابستان سال آینده اسم برده می‌شود - 14 ژوئن 2013 به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی می‌رود.

هنری کاوبل در اولین نقش مهم سینمایی خود، برای اولین بار لباس «سوپرمن» را به تن می‌کند. او هویتی دوگانه در قصه فیلم دارد. در حالت عادی، وی یک روزنامه‌نگار بی‌دست و پا به نام کنت کلارک است که در مواقع اضطراری و خطر، تبدیل به سوپرمن می‌شود.

راسل کرو، امی آدامز، دایان لین، لاورنس فیشبرن و کوین کاستنر هم در این فیلم بازی دارند. «مرد آهنین» با هزینه تولید 225 میلیون دلاری تهیه شده و دیوید اس‌کویر فیلم‌نامه آن را بر اساس قصه‌ای از کریستوفر نولان نوشته است.

Portfolio image