رمانی دیگر از استفن کینگ روی پرده نقره ای


استفن کینگ نویسنده داستان‌های ترسناک پرخواننده چند دهه اخیر، هنوز هم مورد توجه صنعت سینماست و قرار است «سلول» او تبدیل به یک فیلم سینمایی شود.

جان کیوراک قرارداد بازی در نقش اصلی این قصه دلهره‌آور و روان‌کاوانه را (که در سال 2006 منتشر شد) امضا کرده است. در قصه فیلم سینمایی «سلول»، جان کیوزاک در نقش کلایتون ریدل بازی خواهد کرد. این کاراکتر یک هنرمند اهل شهر بوستون است.

این هنرمند از یک سلسله اختلالات روحی و روانی رنج می‌برد و موبایل او باعث خلق یک مشکل و دردسر برای جامعه می‌شود. بر اثر یک اتفاق غیرمنتظره، تمام کسانی که با موبایل این هنرمند تماس می‌گیرند، در ساعت مشخصی از روز تبدیل به زامبی می‌شوند.

این زامبی‌ها در آن ساعت خاص، در شهر پراکنده می‌شوند و با حمله به آدم‌هایی که در مسیرشان قراردارد، دست به کشتار جمعی می‌زنند.

به زودی کلایتون ریدل با کمک و همراهی دو نفر دیگر، تلاش خود برای پیداکردن سرمنشاء‌این فاجعه را آغاز می‌کند تا جلوی کشتار بیشتر را بگیرد.

استفن کینگ از قصه «سلول» به عنوان یک سفر اودیسه‌وار برای کشف واقعیت‌های تلخی که در دنیای امروزی وجود دارد، یاد می‌کند.

منتقدان ادبی هم خط اصلی و کلی این قصه را وحشت نویسنده آن از وقوع یک جنگ اتمی و آلوده شدن مردم عادی به مواد شیمیایی و رادیو اکتیو ارزیابی کرده‌اند.

کار نگارش فیلم‌نامه اقتباس «سلول» را خود استفن کینگ با همکاری آدام آلسا فیلم‌نامه‌نویس جوان سینما، انجام خواهد داد.

در میان فیلم‌سازان، بازیگران و تهیه‌کنندگان مختلفی که علاقمند به برگردان سینمایی قصه‌های ترسناک استفن کینگ هستند، جان کیوزاک جایگاه ویژه‌ای دارد.

او قبل از این در سال‌های 1986 و 2007 بر روی قصه کتاب‌های «کنار من باش» و «1408» این نویسنده به صورت تهیه‌کننده مشترک سرمایه‌گذاری کرده و بازیگر آن‌ها هم بوده است. «1408» او پیش از این در ایران به نمایش عمومی در آمده است.

Portfolio image