«تارزان» دوباره به‌ سینما می‌آید


نسخه دوباره‌سازی‌شده «تارزان»، کارگردان خود را پیدا کرد. دیوید یاتس فیلم‌ساز انگلیسی‌تبار سینما، نسخه تازه این قصه کلاسیک تاریخ سینما را کارگردانی خواهد کرد. تهیه‌کنندگان «تارزان» جدید سینما بر این باور هستند که سازنده چهار قسمت از مجموعه فیلم «هری پاتر»، بهترین گزینه برای کارگردانی قصه قدیمی پسر جنگلی است.

کمپانی برادران وارنر که تهیه‌کننده مجموعه فیلم فانتزی و نوجوانانه «هری پاتر» بود، با تولید نسخه جدید «تارزان» قصد دارد آن را نیز تبدیل به یک مجموعه فیلم موفق سینمایی کند. مسئولان این کمپانی طی دو هفته گذشته دیدارها و صحبت‌هایی هم با هنری کاویل (سوپرمن تازه سینما)، چارلی هونان و الکساندر استارسگاد داشته‌اند.

این سه بازیگر گزینه‌های اصلی بازی در نقش «تارزان» جدید سینما هستند، ولی هنوز اطلاعی از جزئیات و نتیجه این دیدارها در دست نیست. این در حالی است که احتمال آن نیز وجود دارد که کمپانی برادران وارنر تصمیم بگیرد ایفای نقش تارزان را به دست بازیگر جوان دیگری بسپارد.

کمپانی برادران وارنر بیش از دو سال است که در فکر تولید نسخه سینمایی ماجراجویی‌های تارزان است و حتی در ماه ژوئن سال 2011 تا یک قدمی تولید آن هم پیش رفت. در آن زمان قرار بود این فیلم را کریگ برور کارگردانی کند، اما به دلایلی که هیچ وقت مشخص نشد، وی از این پروژه اخراج شد.

کمی بعد از آن شنیده شد که مسئولان این کمپانی با تام هاردی وارد مذاکره شده‌اند تا نقش تارزان را برای آنها بازی کند. اما این مذاکرات هم به نتیجه‌ای نرسید. حالا خبر می‌رسد، تام هاردی هم برای ایفای نقش پسر جنگلی (که توسط میمون‌ها بزرگ شد و لقب سلطان جنگل را گرفت) اعلام آمادگی و ابراز علاقه کرده است.

کمپانی برادران وارنر زمانی که قرار بود کریگ برور «تارزان» را برای آن‌ها کارگردانی کند، دو فیلم‌نامه متفاوت برای فیلم‌برداری داشت. حالا معلوم نیست «تارزان» دیوید یاتس بر اساس یکی از این دو فیلم‌نامه جلوی دوربین خواهد رفت، یا این که این فیلم ساز فیلم‌نامه تازه‌ای را برای کار انتخاب خواهد کرد. کمپانی والت دیزنی حدود یک دهه قبل ،نسخه‌ای کارتونی از قصه تارزان را تولید کرد.

Portfolio image