سرنوشت «تاپ‌گان ۲» در هاله‌ای از ابهام


تام کروز می‌گوید با وجود مرگ نا به هنگام تونی اسکات در ماه آگوست، هنوز امیدوار است قسمت دوم اکشن «تاپ‌گان» تهیه و تولید شود. از یک سال قبل بحث ساخت «تاپ‌گان 2» مطرح شد و تام کروز بازیگر و تهیه‌کننده آن اعلام کرد تونی اسکات کارگردان آن خواهد بود.

اما پس از مرگ این فیلم‌ساز انگلیسی‌تبار، رسانه‌های گروهی و منتقدان سینمایی این سوال را مطرح کردند که سرنوشت «تاپ‌گان 2» چه خواهد شد. کمپانی پارامونت که تهیه‌کننده مشترک این اکشن ماجراجوبانه است، در رابطه با این موضوع سکوت کرده و تصمیم‌گیری درباره آن را به کروز واگذار کرده است.

این بازیگر هم با وجود علاقه زیاد به تولید و بازی در «تاپ‌گان 2» می‌گوید مطمئن نیست این فیلم بدون تونی اسکات، تبدیل به یک کار جذاب و مقبول شود. با این حال، وی گفته هنوز زمان برای تصمیم‌گیری در این ارتباط وجود دارد و در صورت پیدا شدن یک کارگردان خوب و قابل اطمینان برای آن، «تاپ‌گان2» راه خود را به روی پرده سینماها باز خواهد کرد.

اهل فن می‌گویند قسمت اول فیلم در سال 1985 اکران عمومی شد و اکنون 27 سال از آن زمان می‌گذرد. بنابراین سازندگان فیلم و تماشاگران سینما می‌توانند کمی بیشتر هم منتظر تولید و نمایش عمومی قسمت دوم آن بمانند!

مرگ تونی اسکات همچنین اکران عمومی دوباره نسخه اصلی «تاپ گان» را هم _ که این بار به صورت سه بعدی به نمایش عمومی در خواهد آمد _ در هاله‌ای از ابهام فرو برد. کمپانی پارامونت قصد داشت در سال جاری میلادی این نسخه سه‌بعدی را به روی پرده سینماها بفرستد، اما حالا خبر می‌رسد آنها فوریه سال 2013 را برای این کار انتخاب کرده‌اند.

برخی منابع نزدیک به کمپانی پارامونت و تام کروز می‌گویند قرار است «تاپ گان» اواخر سال جاری میلادی در روسیه و چین به نمایش عمومی در آید. این دو کشور تا به حال هیچ وقت این فیلم را در سینماهای خود اکران عمومی نکرده‌اند.

«تاپ گان» در سال 1985 فروش بالایی در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی کرد و تام کروز را به عنوان یک چهره مطرح ،معرفی کرد. این بازیگر که در فیلم در نقش یک خلبان ماجراجو ظاهر شد، طی چهار سال قبل از آن در پنج فیلم کم اهمیت بازی کرده بود.

Portfolio image