«گراند هتل بوداپست» بدون «جانی دپ»


وس اندرسن با اعلام این که جانی دپ در فیلم تازه او «گراند هتل بوداپست» بازی ندارد، دو بازیگر تازه این فیلم را معرفی کرد. این فیلمساز گفته طی یک ماه اخیر تلاش زیادی کرد تا جانی دپ را دوباره به این پروژه برگرداند، اما موفق نشد.

اندرسن که اصرار داشت حتما «جانی دپ» نقش اصلی فیلمش را بازی کند، اعلام کرد نه او میل چندانی به حضور در این فیلم داشت و نه تهیه‌کنندگان آن راضی به حضور وی در این فیلم بودند.

به گفته وس اندرسن: «من حتما یک فیلم سینمایی با بازی جانی دپ در نقش اصلی می‌سازم، اما این فیلم «گراند هتل بوداپست» نخواهد بود.

سایرس رونان به عنوان بازیگر اصلی زن «گراند هتل بوداپست» انتخاب شد و اوئن ویلسن کمدین جوان سینما هم، یکی از نقش‌های اصلی آن را بازی خواهد کرد.

چند هفته قبل رالف فاینس بازیگر انگلیسی‌تبار سینما به جای «جانی دپ» برای ایفای نقش اصلی مرد فیلم انتخاب شد.

همان زمان وس اندرسن که موافق این تغییر و جابه‌جایی نبود، اعلام کرد سعی می‌کند جانی دپ را به این پروژه برگرداند.

خط اصلی قصه «گراند هتل بوداپست» درباره مسائل و مشکلاتی است که در یک هتل قدیمی به وجود می‌آید و آقای گوستاو (مالک هتل) سعی می‌کند آن‌ها را به شکلی منطقی حل کند.

قصه فیلم در دهه بیست میلادی اتفاق می‌افتد و گفته می‌شود حال و هوایی شبیه کارهای سورئالیستی تیم برتن دارد.

شنیده می‌شود تهیه‌کنندگان فیلم هم برای این که «گراند هتل بوداپست» خیلی شبیه فیلم‌های تیم برتن نشود، مایل نبودند جانی دپ (بازیگر فیلم‌های برتن) نقش اصلی آن را به عهده بگیرد.

کسانی که فیلم‌نامه فیلم را خوانده‌اند، می‌گویند قصه آن شباهت‌هایی به «سانست بولوار» بیلی وایلدر و «بودن یا نبودن» و «مغازه سر نبش» ارنست لوییچ دارد.

این فیلم‌ها از آثار کمدی و درام مطرح کلاسیک تاریخ سینما هستند.

با انتخاب بازیگران فیلم و قطعی شدن عدم حضور جانی دپ در این پروژه، کلیه فیلم‌برداری آن تا یک ماه دیگر زده می‌شود.

Portfolio image