کارگردان قسمت جدید «جنگ ستارها» هنوز مشخص نیست


کمپانی والت دیزنی این شایعه که متیو ون کارگردانی قسمت هفتم مجموعه فیلم علمی تخیلی «جنگ ستارها» را به عهده گرفته، رد کرد. این کمپانی اعلام کرد برای کارگردانی این فیلم چند فیلم‌ساز در فهرست گفت‌وگو قرار دارند و هنوز کسی در این رابطه انتخاب نشده است.

به گفته منابع نزدیک به این کمپانی، مسئولان آن ترجیح می‌دهند خود جورج لوکاس وظیفه کارگردانی قسمت جدید این مجموعه فیلم را به عهده نگیرد. پس از انتشار خبر تولید سه‌گانه جدید مجموعه فیلم «جنگ ستارها»، گمانه‌زنی‌ها درباره کارگردان آن در سطح وسیعی آغاز شد.

کمپانی والت دیزنی هفته قبل شرکت لوکاس فیلم را به مبلغ 4 میلیارد دلار خریداری کرد و هم زمان با آن، جرج لوکاس خبر از تولید قسمت‌های هفتم تا نهم آن داد. هنوز فیلم‌نامه‌نویسی برای کار نگارش فیلم‌نامه قسمت جدید این اکشن ماجراجویانه انتخاب نشده است، این فیلم‌نامه‌نویس باید فیلم‌نامه فیلم را بر اساس طرح جورج لوکاس بنویسد.

گفته شد در صورت انتخاب متیو ون برای کارگردانی فیلم، جین گلدمن همکار قدیمی و همیشگی او کار نوشتن فیلم‌نامه را انجام خواهد داد. متیو ون که کار فیلم‌سازی را با دستیاری برای گای ریچی فیلم‌ساز مستقل انگلیسی شروع کرد، سال قبل «مردان ایکس: کلاس اول» را ساخت.

شنیده می‌شود کمپانی والت‌دیزنی تا چند هفته دیگر به صورت رسمی نام کارگردان قسمت هفتم « جنگ ستارها » را اعلام خواهد کرد. هنوز معلوم نیست کارگردانی هر سه قسمت جدید تریلوژی سوم «جنگ ستارها» را یک فیلم‌ساز واحد انجام می‌دهد، یا هر قسمت را یک فیلم‌ساز مستقل کارگردانی خواهد کرد.

اولین قسمت سه گانه سوم این فیلم پرفروش و پرسروصدای تاریخ سینما، برای تابستان سال 2015 به روی پرده سینماها خواهد رفت. دو قسمت بعدی این سه گانه با یک فاصله زمانی دو ساله در سال‌های 2017 و 2019 به نمایش عمومی درخواهند آمد. هنوز زمانی برای شروع کار فیلم‌برداری هفتمین قسمت «جنگ ستارها» تعیین نشده است.

Portfolio image