سایمن وست کارگردان «گرما»ی استاتهام شد


نسخه دوباره‌سازی شده فیلم دهه هشتادی «گرما» با بازی جیسون استاتهام با تغییر کارگردان روبرو شد. حالا سایمن وست این فیلم را کارگردانی می‌کند. تا قبل از این قرار بود برایان دی‌پالما فیلم‌ساز ژانر دلهره‌ و ترس، امر کارگردانی این فیلم را به عهده بگیرد.

از اوایل سال جاری میلادی، بحث تولید نسخه جدید و دوباره‌سازی «گرما» فیلم پرفروش دهه هشتادی برت رینولدز مطرح شد. این نسخه جدید بر اساس فیلم‌نامه‌ای از ویلیام گلدمن ساخته می‌شود. این فیلم‌نامه بر مبنای قصه رمان «گرما» نوشته شده است و نه فیلم‌نامه نسخه سینمایی آن.

به گفته سازندگان این نسخه، فیلم جدید قرار است نگاهی امروزی و مدرن به قصه‌کتاب پرخواننده کلاسیک«گرما» داشته باشد. خط اصلی قصه «گرما» در ارتباط با مردی سی ساله به نام نیک اسکالانته است که نقش او را جیسن استاتام بازی خواهد کرد.

این مرد با انجام یک سری کارهای خلاف و کلاهبرداری، موفق به کسب سرمایه شده و بزودی راهی لاس‌وگاس می‌شود. مهارت‌های حرفه‌ای نیک باعث می‌شود او انجام کارهای مختلف را به عهده بگیرد. اما مضروب شدن شدید دوست صمیمی این مرد، او را به رویارویی با باندهای گنگستری می‌کشاند.

در ادامه ماجرا، این مرد تصمیم می گیرد کارهای خلاف را کنار گذاشته و تبدیل به یک آدم درست کار شود. شرکت فیلم‌سازی قوهاد فیلمز نسخه جدید «گرما» را با هزینه‌ای 20 میلیون دلاری تهیه خواهد کرد. این فیلم برای نمایش عمومی در روزهای پایانی فصنل تابستان 2013 آماده خواهد شد.

کلید فیلم‌برداری «گرما» قرار است تا چند هفته دیگر زده شود. سایمن وست کارگردان نسخه تازه «گرما» می گوید مایل بود امر کارگردانی این فیلم را به عهده بگیرد.کوری یوئن که استاتام را در ترانسپورتر کارگردانی کرد، مدیر صحنه‌های اکشن فیلم جدید این بازیگر است.

جیسن استاتام دو ماه قبل قسمت دوم اکشن ماجراجویانه «بی‌‌مصرف‌ها» را در کنار یک دوجین از بازیگران مطرح اکشن دو دهه قبل، روی پرده سینماها داشت. این فیلم موفق به فروش 200 میلیون دلاری در سینماهای کشورهای مختلف جهان شد و قرار است سومین قسمت آن با حضور بازیگران قسمت‌های قبلی تولید شود.

استاتهام هم‌اکنون مشغول بازی در «پارکر» است که حال و هوایی اکشن و دلهره‌آور دارد. او در این فیلم در نقش یک سارق حرفه‌ای بازی می‌کند که از سوی همکاران خود رودست خورده و تصمیم به انتقام می‌گیرد.

Portfolio image