آثار کوئنتین تارانتینو دوباره اکران می‌شوند


فیلم‌های سینمایی «سگ‌های انباری» و «داستان عامه‌پسند» به نویسندگی و کارگردانی کوئنتین تارانتینو دوباره روی پرده سینماها می‌روند.

فیلم سینمایی «سگ‌های انباری» (Reservoir Dogs) به نویسندگی و کارگردانی کوئنتین تارانتینو به مناسبت بیستمین سالگرد ساخت آن در تاریخ 4 دسامبر (14 آذر) پاییز سال جاری به صورت محدود در سینماهای آمریکای شمالی اکران می شود.

هاروی کیتل، تیم راث و مایکل مدسن در «سگ‌های انباری» ایفای نقش کرده اند و این فیلم سینمای داستان دزدانی را به تصویر می کشد که پس از شکست در دزدی جواهرات، به این موضوع که یکی از آن ها جاسوس پلیس باشد، مشکوک می شوند.

فیلم سینمایی «داستان عامه‌پسند» (Pulp Fiction) به نویسندگی و کارگردانی کوئنتین تارانتینو که در تاریخ 1994 میلادی ساخته شده است نیز در تاریخ 6 دسامبر (16 آذر) پاییز سال جاری روی پرده سینماهای آمریکای شمالی می رود.

کوئنتین تارانتینو برای نویسندگی و کارگردانی فیلم سینمایی «داستان عامه پسند» علاوه بر دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمنامه، 59 جایزه دیگر را نیز در مراسم ها و جشنواره های معتبر بین المللی دریافت کرده است که از مهمترین آن ها می توان به بهترین فیلمنامه مراسم «بفتا»، نخل طلایی جشنواره فیلم کن، بهترین فیلم خارجی مراسم ایتالیایی «دیوید دی دوناتلو» و بهترین فیلمنامه مراسم «گلدن گلوب» اشاره کرد.

فیلم های سینمایی «سگ‌های انباری» و «داستان عامه پسند» به صورت دیجیتالی دوباره بازسازی شده اند و در 625 سالن سینمای آمریکا اکران می شوند، همچنین اکران این آثار با نمایش مستندی از 20 سال فعالیت تارانتینو همراه است.

تارانتینو در آخرین پروژه سینمایی خود ساخت فیلم سینمایی «جانگو رها‌ شده» (Djungo Unchained) را برعهده دارد. بنابر اظهارات مسئولان شرکت های فیلمسازی «وین اشتاین» و «سونی»، فیلم سینمایی «جانگو رها شده» در تاریخ 25 دسامبر (5 دی) زمستان سال جاری ابتدا در سینماهای آمریکای شمالی و پس از چند روز در سینماهای سایر کشورهای جهان روی پرده می رود.

Portfolio image