قسمت‌های بیست و چهارم و بیست و پنجم «جیمز باند» ساخته می‌شود


جان لوگان برای نوشتن فیلمنامه قسمت‌های بیست و چهارم و بیست و پنجم مجموعه آثار اکشن «جیمز باند» با مسئولان سازنده این پروژه‌ها قرارداد امضا کرده است.

جان لوگان؛ نویسنده فیلمنامه فیلم های سینمایی «گلادیاتور» (Gladiator)، «آخرین سامورایی» (The Last Samurai) و آخرین قسمت از مجموعه فیلم های اکشن «جیمز باند» به نام «اسکای‌فال» (Skyfall)، برای نوشتن فیلمنامه قسمت های بیست و چهارم و بیست و پنجم این آثار دنباله دار با مسئولان سازنده این پروژه‌ها قرارداد امضا کرده است.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، مسئولان استودیو فیلمسازی «ام جی ام» خبر پیوستن جان لوگان برای نگارش فیلمنامه 2 قسمت بعدی «جیمز باند» را به صورت رسمی اعلام نکرده اند، اما منابع نزدیک به پروژه های «جیمز باند» این خبر را تایید کرده اند.

خبر پیوستن لوگان به پروژه «جیمز باند»، نوید ساخت 2 قسمت بعدی این آثار به دنبال دارد که البته مسئولان سازنده این مجموعه فیلم های اکشن هنوز تاریخ اکران، تاریخ شروع فیلمبرداری و نام کارگردان این 2 فیلم سینمایی را به صورت رسمی اعلام نکرده اند.

اما بنابر اظهارات منابع آگاه سم مندز و دنیل کرگ به ترتیب به عنوان کارگردان و بازیگر نقش «جیمز باند» در قسمت های بیست و چهارم و بیست و پنجم فعالیت می کنند.

جان لوگان به همراه نیل پارویس و رابرت وید فیلمنامه «اسکای فال» را نوشته اند و سم مندز نیز کارگردان جدیدترین قسمت از مجموعه آثار اکشن «جیمز باند» است. همچنین دنیل کرگ، هلن مک‌کاری و خاویر بارد نیز از جمله بازیگرانی هستند که در بیست و سومین و آخرین قسمت از آثار «جیمز» باند ایفای نقش کرده اند.

بیست و سومین قسمت از مجموعه فیلم های اکشن «جیمز باند» به نام «اسکای‌فال» از روز 23 اکتبر (2 آبان) پاییز سال جاری ابتدا در لندن اکران شد و با گذشت روزها اکران این فیلم سینمایی در سایر کشورهای دنیا نیز به تدریج آغاز می شود. همچنین این فیلم سینمایی از روز 9 نوامبر (19 آبان) نیز روی پرده سینماهای آمریکای شمالی می رود.

فیلم سینمایی «اسکای‌فال» به مناسبت پنجاهمین سال ساخت آثار «جیمز» باند ساخته و اکران می شود. نخستین فیلم سینمایی جیمز باند با عنوان «دکتر نو» (Doctor No) در سال 1962 میلادی اکران شده بود.
جان لوگان پیش از این برای نگارش فیلمنامه فیلم های سینمایی «گلادیاتور»، «خلبان» (The Aviator) و «هوگو» (Hugo) به ترتیب در سال های 2001، 2005 و 2012 میلادی نامزد دریافت 3 جایزه اسکار بهترین فیلمنامه شده است.

Portfolio image