بازی ویل اسمیت در نقش جیمز براون


قصه زندگی جیمز براون هنرمند رنگین‌پوست آمریکایی، تبدیل به یک درام شرح حال‌گونه اجتماعی می‌شود. این فیلم گوشه‌چشمی هم به جوایز اسکار دارد. تهیه‌کنندگان این فیلم - که هنوز نامی برای آن انتخاب نکردند - در یک اقدام غیرمتعارف، قصد دارند نقش اصلی آن را به ویل اسمیت بسپارند.

شرکت مستقل فیلم‌سازی ایمجین اینترتینمنت تهیه‌کننده فیلم است و مسئولان آن تیت تیلور را برای کارگردانی درام شرح حال‌گونه خود انتخاب کرده‌اند. این فیلم‌ساز جوان، سال قبل درام اجتماعی و ضد تبعیض نژادی «خدمتکار» (کمک) را روی پرده سینماها داشت، که چند جایزه اسکار هم گرفت.

تیت تیلور از این که یک بار دیگر فیلمی درباره قشر سیاه‌پوست جامعه امریکا را کارگردانی می‌کند، خشنود به نظر می‌رسد. قصه فیلم شرح حال‌گونه جیمز براون، درباره زندگی مرد هنرمندی است که روشنفکران و هنرمندان آمریکایی، از او به عنوان یک افسانه اسم می‌برند.

چند سال است که صنعت سینما به دنبال تولید فیلمی درباره این شخصیت است و بازماندگان براون، به تازگی اجازه ساخت فیلم زندگی او را داده‌اند. فیلم‌نامه فیلم توسط جز باتلورث نوشته شده و زندگی جیمز براون را از کودکی و فقر، تا تبدیل شدن به یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های هنری آمریکا به نمایش می‌گذارد.

این هنرمند برای شش دهه، تاثیر زیادی بر روی هنرمندان سفید پوست و سیاه‌پوست و هم چنین زندگی مردم عادی گذاشت. تهیه‌کنندگان این دارم شرح حال‌گونه که امیدوارند فیلم آن‌ها در رشته‌های اصلی مراسم جوایز اسکار شود، به موفقیت مالی آن هم دل بسته‌اند.

به همین دلیل، تصمیم دارند ایفای نقش جیمز براون را به ویل اسمیت بازیگر محبوب جدول گیشه نمایش سینماها بسپارند. تهیه‌کنندگان فیلم که شاهد موفقیت 100 میلیون دلاری «خدمتکار» در بهار سال قبل بوده‌اند، می‌گویند تهیه درام اجتماعی آن‌ها با حضور ویل اسمیت، می‌تواند به فروشی 200 میلیون دلاری دست پیدا کند.

ویل اسمیت که بازیگر تعدادی از اکشن‌های ماجراجویانه و پرفروش سال‌های اخیر صنعت سینما بوده، قبل از این در فیلم «علی» در نقش محمدعلی کلی قهرمان مسلمان و مشت‌زن جهان بازی کرده است، او برای بازی در این فیلم نامزد دریافت اسکار شد.

Portfolio image