کامرون داستان دختری که گم شد را اقتباس می کند


کارگردان برنده اسکار اقتباسی سینمایی از رمان تیلور استیونس را تهیه و احتمالا کارگردانی می‌کند.جیمز کامرون حقوق ساخت رمان «داده‌پرداز» نوشته تیلور استیونس را خریداری کرد و تصمیم دارد آن را بعد از ساخت دو فیلم بعدی «آواتار» برای استودیو فاکس قرن بیستم مقابل دوربین ببرد.

کامرون «داده‌پرداز» را از طریق شرکت فیلمسازی خود «لایت‌استورم اینترتینمنت» با همکاری شریکش جان لاندو بسازد. او احتمالا این پروژه را برای فاکس کارگردانی هم خواهد کرد.

فاکس قصد دارد سومین «آواتار» را سال 2015 روانه سینماها کند. به این ترتیب کامرون احتمالا تا سال 2015 یا بعد از آن سراغ پروژه «داده‌پرداز» نخواهد رفت.

رمان «داده‌پرداز» سال گذشته منتشر شد. داستان درباره ونسا «مایکل» مونرو یک متخصص داده‌هاست که برای افراد بانفوذ کار می‌کند. وقتی با یک میلیارد ، مونرو را برای پیدا کردن دختر گمشده‌اش استخدام می‌کند، او ناچار می‌شود با گذشته‌ای روبرو شود که سعی می‌کرد آن را فراموش کند.

انتشارات برادوی پابلیشینگ قسمت دوم رمان «داده‌پرداز» را بر اساس شخصیت مونرو منتشر کرد، شخصیتی که از او به عنوان «جیسن بورن مونث» یاد می‌شود. استیونس قسمت سوم این رمان را هم نوشته است.

«نابودگر»، «بیگانه‌ها»، «ورطه»، «نابودگر 2: روز داوری» و «دروغ‌های واقعی» از دیگر ساخته‌های این فیلمساز 58 ساله متولد کانادا هستند

Portfolio image