اسپیلبرگ: من مادرم را می پرستم


استیون اسپیلبرگ کارگردان مشهور هالیوود در تازه ترین گفتگویش پیرامون خانواده، پدر و مادرش، حرف های جالبی زده است که در ادامه می خوانید.

خوب به یاد دارم زمانی که 13 سالم بود، معلمم از ما خواست که یک داستان را در قالب عکس‌هایی روایت کنیم و من هم که دوربین عکاسی پدرم شکسته بود، از معلم‌مان خواستم که به جای گرفتن عکس، داستانم را از دریچه دوربین فیلمبرداری پدرم روایت کنم. او موافقت کرد و من این ایده به مغزم خطور کرد که یک فیلم وسترن بسازم و این شد که من اولین نشان شایستگی‌ام را دریافت کردم و این درست شروع همه چیز بود.

من فیلم خیلی از فیلم‌هایم را با الهام از پدر و مادرم ساختم، به عنوان مثال فیلم «آبراهام لینکلن» را با الهام از رابطه بسیار خوبم با پدرم که 20، 25 ادامه داشت، ساختم.من مادرم را می‌پرستم، او هم اکنون 92 ساله است، روح زیبای او در واقع الهام‌بخش من برای خلق شخصیت فرشته‌گونه «ماری» (با بازی دی والاس) در فیلم «ای‌تی» بود.

من تا این زمان که اینجا ایستاده‌ام، هر زمان که خواسته‌ام در ذهنم توانسته‌ام ایده پروژه‌های اکشن را پرورش دهم ولی دیگر هیچ علاقه‌ای به فیلم‌های اکشن ندارم، در فیلم «لینکلن» نیز این فیلم از زمین تا آسمان با پروژه‌های اکشن فاصله دارد، اکشن در زندگی خصوصی من نیز جایگاهی ندارد

Portfolio image