برد پیت در اعماق دریا


برای بار چهارم باید منتظر همکاری اعجازآمیز میان دو ستاره سینمای جهان باشیم. خبری که دیروز، هواداران سینما را در دنیا ذوق زده کرد، خبر هماری مجدد برد پیت و دیوید فینچر بود که خاطرات خوشی را برای سینمادوستان به همراه داشته است.

این دو نفر پیش از این در «هفت»، «مورد عجیب بنجامین باتن» و «باشگاه مشت زنی» همکار بوده اند. حالا قرار است برای بار چهارم و بیست هزار فرسنگ زیر دریا، دوباره در کنار همدیگر به خلق اثری جدید بپردازند. فینچر شب پنجشنبه، از پروژه بعدی اش رونمایی کرد و گفت قرار است «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» را بسازد.

البته این تصمیم، چند وقتی بود که در ذهن فینچر بود اما او منتظر اعلام آمادگی کمپانی سازنده کرده بود تا بتواند این خبر را رسانه ای کند. حالا گویا کمپانی والت دیسنی بعد از چند ماه بررسی بالاخره برای اقتباس مجدد از رمان «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» به دیوید فینچر چراغ سبز نشان داده‌است.

به گفته‌ی فینچر هفتاد درصد این فیلم به‌صورت سه‌بعدی و با استفاده از تکنیک «موشن کپچر» فیلمبرداری خواهد شد. اندرو کوین واکر نویسنده‌ «هفت» نیز قرار است، فیلمنامه‌ی این پروژه‌ی پرهزینه را بنویسد. اما همه این خبر یک طرف و همکاری مجدد برد پیت و فینچر، طرف دیگر.

فینچر اعلام کرده است که در این پروزه با برد پیت همکاری خواهند کرد. پیت در صورت توافق مالی با دیسنی نقش ملوان ندلند را ایفا خواهد کرد. کرک داگلاس در اقتباس کلاسیک 1952 دیسنی از رمان مشهور ژول ورن، نقش ند لند را بازی کرده بود.

اگرچه هنوز برای نقش کاپتان نمو، گزینه‌ی مشخصی در رسانه‌ها اعلام نشده، اما به احتمال زیاد ستاره‌ای مسن‌تر از برد پیت برای این نقش انتخاب خواهد شد. بیست هزار فرسنگ زیر دریا بعد از «دختری با خالکوبی اژدها» و سریال «خانه پوشالی»، سومین بازسازی فینچر و دومین بلاک باستر او بعد از «بیگانه 3» محسوب می‌شود. فینچر قسمت دوم از سه‌گانه‌ی ملنیوم با نام «دختری که با آتش بازی کرد» را هم در میان برنامه‌های بعدی خود دارد که تا پایان سال 2014 از ساخت آن خبری نخواهد بود.

فینچر اخیرا کارگردانی چند اپیزود اول سریال «خانه پوشالی» را با حضور کوین اسپیسی برای شبکه‌ «نت‌فلیکس» به پایان رسانده، «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» را به‌عنوان پروژه‌ی بعدی خود معرفی کرد.

Portfolio image