«شکستن متد» فیلم می‌شود


قصه رمان «شکستن متد» استفن کینگ توسط صنعت سینما تبدیل به یک فیلم سینمایی می‌شود. اسکات دریکسن فیلم‌نامه اقتباسی این فیلم را می‌نویسد.

دریکسن امر کارگردانی این فیلم را نیز به عهده دارد. جیسون بلوم تهیه‌کننده مستقل سینما، تهیه‌کننده فیلم خواهد بود. این فیلم‌ساز قبل از این درام دلهر‌آور «بدخواه» را با همکاری این تهیه‌کننده ساخته است که هفته قبل به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی رفت.

کتاب «شکستن متد» استفن کینگ سال 1982 منتشر شد و یکی از جلدهای مجموعه کتاب «فصل‌های متفاوت» همین نویسنده است. قصه کتاب «شکست متد»، تنها قصه از این مجموعه کتاب است که تا به امروز تبدیل به یک فیلم سینمایی نشده است.

این قصه در یک باشگاه اختصاصی در شهر نیویورک اتفاق می‌افتد، که اعضای آن باید افسانه‌های باور نکردنی و عجیب و غریب تعریف کنند. داستان کتاب بر روی کاراکتر دکتر امیلین مک کارون تمرکز می‌کند. او یک فیزیکدان قدیمی و پیر است که با یک راز قدیمی روبروست.

دکتر مک کارون با یادآروی گذشته‌ها به بازگویی خاطران مربوط به یکی از بیماران خود می‌پردازد که مصمم بود فرزند ناقص خود را به دنیا بیاورد. برای این بیمار اهمیتی نداشت که عواقب به دنیا آمدن این بچه جه خواهد بود.

فیلم‌نامه اقتباسی فیلم را دریکسن با همکاری اسکات تیمز می‌نویسد. این فیلم‌نامه تا یک ماه دیگر آماده کار خواهد شد. سازندگان فیلم قصد دارند کلید فیلم‌برداری «شکستن متد» را اوایل فصل زمستان بزنند، تا بتوانند آن را برای نمایش عمومی در اواسط فصل تابستان آماده کنند.

دریکسن که سال 2008 نسخه دوباره‌سازی شده فیلم علمی تخیلی و کلاسیک «روزی که زمین از حرکت ایستاد» را با بازی کیانو ریوز ساخت، از این بازیگر دعوت کرده نادر «شکستن متد» هم بازی کند ریوز گفته است پس از مطالعه فیلمنامه، در رابطه با بازی در یکی از نقش‌های مهم فیلم تصمیم خواهد گرفت.

تهیه‌کنندگان فیلم قصد دارند برای نقش دکتر پیر قصه، از آنتونی هاپکینز یا بن کینگرلی دعوت به همکاری کنند. «بدخواه» فیلم جدید اسکات دریکسن که حال و هوایی ترسناک و پر رمز و راز دارد، هفته قبل با فروشی 18 میلیون دلاری ردیف سوم جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی را از آن خود کرد.

Portfolio image