«سرخ ۲» به لوکیشن‌های فرانسه می‌رود


قسمت دوم اکشن ماجراجویانه و دلهره‌آور «سرخ» در شهر نیویورک ادامه دارد. بروس ویلیس بازیگر اصلی محصول جدید شرکت فیلم‌سازی سومیت اینترتینمنت است. کلید فیلم‌برداری «سرخ2» دو هفته قبل زده شد و گروه سازنده آن، تا چند روز دیگر راهی لوکیشن‌های کشور فرانسه خواهند شد.

دین پاریسوت کارگردانی دومین قسمت «سرخ» را به عهده دارد. او این فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از اریک و جان هیبور می‌سازد. کاترین زتا جونز و آنتونی هاپکینز بازیگران تازه‌ای هستند که به ترکیب بازیگران اصلی «سرخ2» پیوسته‌اند.

هلن میرن، جان مالکوویچ، مری لوئیس پارکر، بیونگ هون‌لی و دیوید توولیس هم در قسمت دوم فیلم حضور دارند. تهیه‌کنندگان فیلم، پوستر اصلی آن و چند عکس از صحنه فیلم‌برداری منتشر کرده‌اند، ولی هنوز خط اصلی قصه آن را لو نداده‌اند.

فیلم که بر اساس کاراکترهای یک قصه کمیک استریپی ساخته می‌شود، برای نمایش عمومی در دوم اگست 2013 آماده خواهد شد. قسمت اول فیلم سال 2010 به روی پرده سینماها رفت و در کمال حیرت تحلیل‌گران اقتصادی سینما 186 میلیون دلار در سینماهای آمریکا و بقیه کشورهای جهان فروش کرد.

استقبال پیش‌ببنی نشده تماشاگران از فیلم، تهیه‌کنندگانش را متقاعد کرد که قسمت دوم آن را نیز تهیه و تولید کنند. اما به دلایلی که مشخص نیست، آن‌ها از روبرت شوینکه کارگردان آلمانی تبار قسمت اول، برای ساخت آن دعوت به همکاری نکردند.

هزینه تولید قسمت دوم فیلم، مثل قسمت اول آن حدود 55 میلیون دلار است و به جز نیویورک و فرانسه، چند کشور دیگر اروپایی هم به عنوان لوکیشن مورد استفاده قرار می‌گیرند. خط اصلی قصه فیلم، درباره چند مامور بازنشسته و کهنه‌کار سازمان‌های ضدجاسوسی است که دوباره وارد کارزار شده و دست به یک سری ماجراجویی خطرناک می‌زنند.

شرکت سومیت اینترتینمنت گفته قصد دارد «سرخ» را به صورت یک مجموعه فیلم دنباله‌دار، تهیه و تولید کند. اما اهل فن می‌گویند این تماشاگران سینما هستند که در نهایت با استقبال یا عدم استقلال خود از قسمت دوم، در این رابطه اظهار نظر کرده و تصمیم می‌گیرند.

Portfolio image