«مومیایی» دوباره به روی پرده سینماها برمی‌گردد


کمپانی یونیورسال که قصد احیای دوباره مجموعه فیلم اکشن و ماجراجویانه «مومیایی» را دارد، لس وایزمن را برای کارگرداین نسخه جدید و احیا شده آن انتخاب کرد.این فیلم‌ساز ماه قبل نسخه جدید و دوباره‌سازی شده «یادآوری مطلق» را روی پرده سینماها داشت که موفقیت زیادی در جدول گیشه نمایش سینماها کسب نکرد.

با وجود فروش پائین «یادآوری مطلق» و بقیه کشورهای جهان، مسئولان کمپانی یونیورسال همچنان می‌خواهند او نسخه احیا شده «مومیایی» را کارگردانی کند. آن‌ها می‌گویند لس وایزمن فیلم‌سازی خوش‌فکر و توانا است و نباید کار او را تنها با فیلم «یادآوری مطلق» مورد قضاوت و ارزیابی قرار داد.

فیلم‌نامه «مومیایی» جدید را جان اسپایس می‌نویسد که «تاریک‌ترین ساعت» و «پرومتوس» او جزو کارهای پرفروش تابستان امسال بودند. این فیلم‌نامه قرار است تا یک ماه دیگر آماده شود و کمپانی یونیورسال قصد افشای خط اصلی آن را تا زمان اکران عمومی آن ندارد.

مسئولان کمپانی یونیورسال فقط به بیان این نکته اکتفا کرده‌اند که قصه فیلم‌نامه حال و هوایی امروزی و مدرن خواهد داشت، تا مورد پسند تماشاگران جوان و نوجوان قرار گیرد. این کمپانی زمان شروع فیلم‌برداری و تاریخ اکران عمومی «مومیایی» جدید و احیا شده را اعلام نکرده است و فعلا در حال انتخاب بازیگران آن است.

شایعات تایید نشده حکایت از آن می‌کند که در دواین جانسون (معروف به راک) در نسخه تازه دوباره در نقش شاه عقرب بازی خواهد کرد. قسمت اول «مومیایی» سال 1999 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم را استفن سامرز کارگردانی کرد و براندون فریزر در آن در نقش اصلی ظاهر شد.

فیلم با حال و هوای ایندیانا جونزی خود 222 میلیون دلار در آمریکا و بقیه کشورهای جهان فروش و راه را برای تولید دومین قسمت آن هموار کرد. قسمت دوم با نام «مومیایی برمی‌گردد» در سال 2001 با همان عوامل تولید اولین قسمت ساخته شد و در سطح جهانی 430 میلیون دلار فروش کرد.

سومین قسمت فیلم در سال 2008 (این بار به کارگردانی راب کوهن) و با هزینه‌ای بسیار بالاتر از دو قسمت قبلی با فروش 401 میلیون دلاری در سینماهای کشورهای جهان روبرو شد

Portfolio image