دختر «قربانی رومن پولانسکی و رسانه‌ها» کتاب خاطرات می‌نویسد


نوجوانی که رومن پولانسکی محکوم به تعدی نسبت به او شده بود در حال نوشتن کتاب خاطرات خود است؛ ماجرایی که منجر به یکی از بزرگترین رسوایی های تاریخ هالیوود شد و خروج همیشگی کارگردان لهستانی از خاک ایالات متحده را به دنبال داشت.

به گزارش هالیوود ریپورتر، سامانتا گیمر، حالا چهل و هفت ساله، قراردادی با «آتریا بوکز» منعقد کرده است تا کتاب خاطراتش با عنوان «دختر: بیرون آمدن از زیر سایه رومن پولانسکی» را بنویسد. آتریا سه شنبه گذشته اعلام کرد که این کتاب پائیز آینده به بازار خواهد آمد.

گیمر، که مدتها قبل خود را به عنوان قربانی پولانسکی معرفی کرده بود، در بیانیه ای که آتریا آن را منتشر کرد اذعان داشت: «من فراتر از یک «دختر قربانی جنسیت» هستم که رسانه ها انگ آن را بر من زده اند. حالا می خواهم که داستان زندگی خود را بدون خشم، اما هدفمند روایت کنم. می خواهم داستانی را با شما قسمت کنم که جزئیات آن هویت مرا در ذهن شما اصلاح خواهدکرد. تقریبا در تمام طول زندگیم، تفکراتی جانکاه نسبت به من وجود داشته و به آسانی بر من برچسب زده اند تا تصویری غیرواقعی و ساده انگارانه از من ارائه شود. من نمادی ظاهری و توخالی نیستم. می دانم که زن بودن و قربانی بودن در واقع گرایانه ترین حالت ممکن چگونه می تواند باشد.»

سال گذشته، پولانسکی در مستند «رومن پولانسکی: یک خاطرات فیلم» ساخته لائورن بوزریو از گیمر عذرخواهی کرد. پولانسکی در اواخر آن مستند گفت: «او یک قربانی مضاعف است: قربانی من و قربانی رسانه ها.» این مستند سه سال پیش و در جریان بازداشت خانگی این کارگردان در سوئیس و انتظارش برای استرداد احتمالی به فرانسه ساخته شد.

Portfolio image