رگبار خاطرات


فیلم سینمایی «ببار باران، بتاب آفتاب» محصول سال ۲۰۱۱ سینمای کره جنوبی به کارگردانی یون-کی لی است. فیلمنامه این فیلم ِ ملودرام را یون-کی لی بر اساس رمانی از آرتو اینوئه نوشته است.

داستان فیلم در مورد زن جوانی به نام یانگ شین است که قصد دارد تا بعد از پنج سال از همسرش جی ساک جدا شود، او احساس می‌کند که دیگر علاقه‌ای به زندگی با شوهرش ندارد و قرار می‌شود تا او در یک روز تعطیل وسایلش را از آن خانه جمع کند و برادرش نیز در پایان روز به دنبال او بیاید و به او برای بردن وسائل کمک کند؛ آن روز یک روز بارانی است و هواشناسی هم طوفان پیش بینی کرده است. درطول روز یانگ به آرامی مشغول جمع آوری وسایلش می‌شود و با دیدن بعضی از آنها به یاد خاطرات مشترکش با جی می‌افتد...

سو جونگ لیم و هیون بین به ترتیب نقش یانگ شین و جی ساک را بازی می‌کنند. جی-سو کیم، جونگ-کی کیم، "جونگ-وو ها" هم بازیگران دیگر این فیلم سینمایی کره‌ای بوده‌اند. جونگ-وان اوه تهیه‌کننده و الن کیم تهیه‌کننده اجرایی این فیلم خانوادگی بوده‌اند. هیونگ-ووک جانگ در مقام مدیر فیلمبرداری و هیونگ-جو کیم به عنوان تدوینگر در ساخت فیلم سینمایی «ببار باران، بتاب آفتاب» مشارکت داشته‌اند.

«ببار باران، بتاب آفتاب» سال ۲۰۱۱ در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شرکت کرده و نامزد جایزه اصلی این جشنواره یعنی خرس طلایی برلین شد.

فیلم سینمایی «ببار باران، بتاب آفتاب» را دوشنبه ساعت ۱۵ و تکرار آن را سه‌شنبه ساعت ۵ بامداد از شبکه نمایش ببینید.

Portfolio image