مبارزه تا سرحد توان


تله فیلم «زن ناتمام» به کارگردانی فریدون فرهودی و تهیه کنندگی مسعود فرخنده طینت فرد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این تله فیلم که شیوا ابراهیمی در نقش مهتاب بازیگر اصلی آن به شمار می‌رود، درباره زنی تحصیلکرده است که در تهران وارد بازار کار می‌شود اما دست به هر کاری می‌زند؛ نیمه تمام آن را رها می‌کند. در واقع به نوعی دچار مشکل شخصیتی شده است تا اینکه از شهر خارج می‌شود و اقدام به احیای یک تولیدی می‌کند اما با مشکلات زیادی روبرو می‌شود که مسیر زندگی اش را عوض می‌کند و...

علی صالحی، مجید زارع کار، محمد ربانی، مروارید رمضانی، هادی اتابکی، ستاره حسینی و پونه قشقایی سایر بازیگران این فیلم هستند.

فریدون فرهودی کارگردان تله فیلم "زن ناتمام" در سال ۱۳۳۰ در زنجان به دنیا آمد، اما دوران کودکی و نوجوانی را در خوزستان سپری کرد.
پدرش، نمایشنامه‌هایی را اجرا می‌کرد و گاهی نیز نقشی به پسر ۷ ساله اش می‌داد. بنابراین، فرهودی از همان دوران کودکی به تئاتر، سینما علاقه مند شد و گرایش او به نوشتن احتمالاً ریشه در همین دوران دارد.
او در رشته بازیگری- کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای دراماتیک به تحصیل پرداخت. از استادان او می‌توان به دکتر هوشنگ کاووسی، استاد حمید سمندریان و اسماعیل شنگله اشاره کرد. فرهودی در نمایش‌های کرگدن و ملاقات بانوی سالخورده (حمید سمندریان) به ایفای نقش پرداخت و برای پایان نامه دانشگاه نمایشنامه گوشه گیران آلتونا را کارگردانی کرد که هایده حائری و فرزانه نشاط خواه بازیگران آن بودند.
اولین کار او در سینمای حرفه‌ای اجرای نقش کوتاهی در فیلم زیر پوست شهر (فریدون گله) بود. فرهودی برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت و در آنجا واحدهایی مرتبط با رشته مورد علاقه اش گذراند، اما بدون گرفتن مدرک پایان نامه به ایران بازگشت و شروع به کار کرد.
اولین تجربه فرهودی در مقام فیلمنامه نویس، نگارش فیلمنامه پانزده دقیقه‌ای به نام «بازدید» بود که سال ۱۳۵۹ آن را نوشت ولی ساخته نشد و اولین فیلمنامه ساخته شده توسط او فیلمنامه اقتباسی کیف بود که بر اساس داستانی از هژیر آزاد آن را نوشت و خود نیز آن را کارگردانی کرد.
این فیلمنامه نویس، کار در تلویزیون را با کارگردانی مجموعه‌های آینه و جاده و همین طور مجموعه‌هایی برای کودکان ادامه داد. به پیشنهاد داود میرباقری، خلاصه فیلمنامه ساحره را با اقتباسی از داستان عروسک پشت پرده (صادق هدایت) نوشت و آن را به همراه یک فیلمنامه سه اپیزودی به حوزه هنری ارائه داد. فرهودی، سپس فیلمنامه دختری با کفشهای کتانی را با مشارکت پیمان قاسم خانی نوشت. وی فیلمنامه تکیه بر باد را بر اساس داستان تراژدی آمریکایی برای داریوش فرهنگ و فیلمنامه تیک را برای اسماعیل فلاح پور نوشت. فرهودی پس از سالها فعالیت در عرصه فیلم نامه نویسی چندین تله فیلم از جمله «ماه می‌تابد»، «آبی‌ها و خاکسترها» و «سیب، سنجد، سمنو» را کارگردانی کرده است.

سایر عوامل دست اندرکار تله فیلم "زن ناتمام" عبارتند از: تصویر بردار: فرهاد مافی، صدابردار: صالح کرمانی، دستیار برنامه ریز: مهران شهر آشوب، مدیر تولید: داریوش سهرابی، مدیر تدارکات: سیاووش مرتضایی فرد، گریم: مهرنوش طبیبی، موسیقی: یخچالی، صداگذاری:روح الله انصاری.

تله فیلم "زن ناتمام" ساعت ۱۳:۱۵ روز یکشنبه از شبکه نمایش پخش می‌شود. تکرار این فیلم را می‌توانید ساعت ۳ بامداد دوشنبه مشاهده کنید.

Portfolio image